Kaymakama veda!

Kaymakama veda!
Kaymakama veda!
Uşak'tan Erzurum'a atanan kaymakam Sedat Yıldırım ıslatıldı, dansözle oynatıldı, suya atıldı.Erzurum’un Oltu ilçesine atanan Uşak’ın Sivaslı İlçe Kaymakamı Sedat Yıldırım’a düzenlenen veda gecesi, bekârlığa veda partilerini aratmadı.
Sivaslı Kaymakamlığı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen veda gecesine, Karahallı Kaymakamı Ümit Cavuldak, Sivaslı Belediye Başkanı Zafer Küçükgöl, İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Ezel, eski AKP Uşak Milletvekili Alim Tunç ve çok sayıda davetli katıldı. Yıldırım’a plaket veren Uşak İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Ezel, ilçeden ayrılanları ıslatarak uğurladıklarını belirterek, eline aldığı içi su dolu kovayla Sedat Yıldırım’ı ıslattı.
Daha sonra konuklar birlikte bir eğlence mekânına gitti. Dansözün de sahneye çıktığı gece, kaymakamın yine geleneklere uygun olarak havuza atılmasıyla son buldu.
Yıldırım, “Öyle bir memlekette yaşıyoruz ki çok çalışırsın ‘çalışmıyor’ derler. Çalışmazsın ‘evinde yatıyor’ derler. Camiye mevlide gidersin ‘irtica hortladı’ derler. Eğlenmeye gidersin ‘alemci kaymakam’ derler. Bundan sonra bu görevde kaldığım sürece, kalıp kalmayacağımı da bilmiyorum, doğru bildiğim her şeyi yapmaya devam edeceğim. Bizlerin biraz daha halk adamı olması lazım” dedi. (aa)