Kaymakamdan Beypazarı olayları yorumu: Duygusal tepki

Kaymakamdan Beypazarı olayları yorumu: Duygusal tepki
Kaymakamdan Beypazarı olayları yorumu: Duygusal tepki
Ankara Beypazarı'nda pazartesi akşamı ağırlıklı olarak tarım işçilerinin oturduğu Zafer Mahallesi'nde bazı işyeri ve araçlara zarar verilmiş, 9 kişi de yaralanmıştı. Güneydoğu illerinden yıllar önce Beypazarı'na gelip yerleşen bir çok yurttaş olaylar nedeniyle araçlarıyla bugün ilçeden ayrıldı. Asayiş toplantısında konuşan Kaymakam Suat Seyitoğlu "Son zamanlardaki terör olayları dün itibariyle halkımız duygusal tepkisini ortaya koymuştur. Buna bizim diyecek bir şeyimiz yok. Ama Türkiye hukuk devletidir" dedi.

RADİKAL - Dağlıca'da 16 askerin şehit edilmesi nedeniyle gergin bir gece geçiren Ankara 'nın Beypazarı İlçesi'nde asayiş toplantısı düzenlendi.

Gecede, terörü lanetlemek üzere ilçedeki gençlerinin düzenlediği araç konvoyu sonrası Güneydoğu'lu yurttaşların yoğun olarak yaşadığı Zafer Mahallesi'nde meydana gelen ve sabah 05.00'e kadar süren olaylarda 2'si polis 9 kişi yaralandı. Olaylarda bazı araçlar ateşe verildi, ev ve işyerleri taşlandı, linç girişimi yaşandı. Güneydoğu illerinden yıllar önce Beypazarı'na gelip yerleşen bir çok yurttaş olayların ardından  bugün araçlarıyla ilçeden ayrıldı.

Yeni olayların olmaması için Beypazarı Kaymakamlığı tarafından Beypazarı Halkevi toplantı salonunda istişare ve huzur toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Kaymakam Suat Seyitoğlu, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Garnizon Komutanı Binbaşı Ramazan Çalım, Beypazarı Emniyet Müdürü, Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdür Yardımcıları, Ticaret Odası Başkanı, Ziraat Odası Başkanı, İlçe Tarım Müdürü, Bostancılar Oda Başkanı, Çiftçiler, Siyasi Parti ilçe Başkanları, Diğer oda başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

'TÜRKİYE HUKUK DEVLETİ'

Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Beypazarı'nın bir kültür şehri olduğunu, Ankara'nın incisi bir ilçe olmasına rağmen ilçenin ötesinde bir turizm şehri olduğunu ve 5-10 milyon kadar insana hitap ettiğini, söyledi. Beypazarı'nın aynı zamanda tarım şehri de olduğunu, büyük bir ihracat potansiyeline sahip olduklarını belirten Kaymakam Seyitoğlu, "Şehitlerimiz bizler için önemli bir değer. Burada yaşayan insanlar olarak bizler bu acıyı yürekten hissediyoruz. Bu acı yüreklerimizi dağlıyor. 25 yıldır Güneydoğu'dan gelen insanlarımız Beypazarı'nda çalışıyorlar. Hatta Beypazarı'nın değişik mahallelerinde yaşıyorlar. Son zamanlardaki terör olayları dün itibariyle halkımız duygusal tepkisini ortaya koymuştur. Buna bizim diyecek bir şeyimiz yok. Ama Türkiye hukuk devletidir. Bu kardeşlik duygusunu yüce tutmamız gerekiyor" dedi.

Ülkücülerin esmer ve Kürt diye dövdüğü genç MHP'li çıktı

ÇİFTÇİLER İŞÇİLER ENDİŞELİ: ÜRÜNLER TARLADA KALABİLİR

Kaymakam Suat Seyitoğlu, ilçedeki vatandaşların düşüncelerini dinleyip, almaları gereken tedbirlerin neler olduğunu, vatandaşlara neler düştüğünü ve bu kardeşliği devam ettirmek için yapılması gerekenleri duymak için bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Belediye Başkanı ve bazı vatandaşlar da toplantıda düşüncelerini dile getirdiler. Tarımla uğraşan çiftçilerin giden işçilerden sonra tarlada ürünün durmayacağı, işçi sorununun nasıl giderileceği konularında endişeler dile getirildi. Toplantı alınan notlarla sona erdi.
DHA-Kemal ÇELEN