Kaymakamın eşi kızları okutuyor

Van'da köyleri dolaşan öğrentmenlerin çabası sonucu, okula gidemeyen, çoğu kız 28 bin çocuktan 13 bini okula kazandırıldı. Kampanya kapsamında, bir yıldır Başkale'de kaymakam olan...

VAN - Van'da köyleri dolaşan öğrentmenlerin çabası sonucu, okula gidemeyen, çoğu kız 28 bin çocuktan 13 bini okula kazandırıldı. Kampanya kapsamında, bir yıldır Başkale'de kaymakam olan Aslan Yurt'un eşi Neslihan Yurt da, kızların okula kazandırılması için kampanya yürüten öğretmenlerle köyleri dolaştı. Yurt, çok sayıda kız çocuğunu, eğitim giderlerini karşılama sözü vererek okula kazandırdı.
Yurt, Başkale Spor Salonu'ndaki eğlence programına, okula kazandırılan kız çocuklarını da çağırdı. Okula kazandırılan aynı aileden Kezban, Sibel, Evindar, Kevser Yalçın'ın babası Ahmet Yalçın, desteği için Yurt'ta teşekkür etti. Yurt, 850 kızı okula kazandırmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, "Gönüllü olarak kampanyaya katıldım. Bizi evlerinden kovanlar bile oldu. Maddi durumları kötü olduğundan kızlarını okula göndermediklerini söylediler. Onlara maddi destek sözü vererek kızları okula kazandırdık. Okula kazandırdığım her çocukla ayrı mutluluk yaşıyorum" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7626247626240

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.