Kaymakamlık korucuları deşifre etti

Kaymakamlık korucuları deşifre etti
Kaymakamlık korucuları deşifre etti
Tunceli'nin Çemişkezek İlçe Kaymakamlığı internet sitesinde ataması yapılan 50 köy korucusunun adını ve görev yapacakları köylerini yayımladı.


Ferit DEMİR

Çemişkezek Kaymakamlığının resmi internet sitesinde son dönemde ataması yapılan 50 geçici köy korucusu ile ilgili detaylı bilgilerin yer alması dikkat çekti. Çemişgezek Kaymakamı Emre Çınar imzası ve Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen’in oluru ile internet sitesinde yer alan yazıda, "Geçici köy korucuları yönetmenliğinin 5. maddesi gereğince ilçemize tahsis edilen 50 geçici köy korucusu kadrosuna ilçe Jandarma komutanlığının mevcut emniyet, asayiş durumu ile terörle mücadele faaliyetleri dikkate alınarak geçici köy korucusu yönetmenliğinin 9. maddesi gereğince ekte listede adı soyadı, doğum tarihi , anne baba adı ve köyleri belirtilen 50 şahısın GKK atamaları hususunu olurlarınıza arz ederim"denildi. Yazının ekinde ise, işe alınan geçici köy korucularının isim listesi ve görev yapacakları köylerle ilgili detaylı bilgilerinde yer aldığı görüldü.

Son dönemlerde PKK ’lıların hedefi haline gelen korucuların isimlerinin internet sitesinde detaylı olarak yer alması dikkat çekerken, konu ile ilgili basın mensuplarının aradığı Kaymakam Emre Çınar, bu konuda açıklama yapmayacağını söyledi. Basın mensuplarının Kaymakamlığı aramasından sonra 10 gündür Kaymakamlık sitesinde bulunan korucular ile ilgili yazı ve korucuların isimlerinin detaylı yer aldığı ek listenin kaldırıldığı görüldü. Çemişkezek ilçesinde bugüne kadar PKK’lılar tarafından düzenlenen saldırılarda 20’ye yakın geçici köy korucusunun şehit olduğu belirtildi. (DHA)