Kaymakamlıkta harem-selamlık

Başbakanlık Sosyal Yardım Vakfı'nca verilen eğitim yardımı için Adana Yüreğir Kaymakamlığı'nın önünde sıraya giren vatandaşlara harem-selamlık uygulaması yapıldı.

ADANA - Başbakanlık Sosyal Yardım Vakfı'nca verilen eğitim yardımı için Adana Yüreğir Kaymakamlığı'nın önünde sıraya giren vatandaşlara harem-selamlık uygulaması yapıldı.
Yardım için muhtarlıklardan ikametgâh ilmuhaberi ve fakirlik belgesi alanlar Adana Yüreğir Kaymakamlığı önünde sıraya girdi. Görevlilerin ikazıyla kadınlar ayrı, erkekler ayrı masaların önünde sıra oluşturdu. Erkeklerden 3-4 kat fazla olmalarına karşın iki başvuru masasından birinden işlem yaptıran kadınlar, güneşin altında beklemek zorunda kaldı. Sayıları kadınlardan az olan erkeklerse binanın saçağı altındaki gölgede işlemlerini yaptırdı. Saatlerce beklemelerine rağmen sıralarının gelmemesinden şikâyetçi olan kadınlar, kucaklarında uyuyan çocuklarıyla buldukları ağaçların gölgesinde dinlenmeye çalıştı. Müracaatın ardından hazırlanan listeler, Başbakanlık Sosyal Dayanışma ve Yardım Vakfı'na gönderilecek. Kriterlere uyanlara üçer aylık periyotlar halinde para yardımı yapılacak. Yardım miktarı erkek öğrenciler için 30, kızlar içinse 25 YTL.