Kaynarca'daki okulu seçenler bandoyla karşılanacak!

Bu yıl ek kontenjanla 60 öğrenci alarak eğitime başlayan Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu'nu doldurmak için yetkililer ve halk seferber oldu. 'Gıda, barınma, yakacak ve eğitim yardımı' promosyonu sayesinde okula 150 başvuru geldi.

KAYNARCA - Bu yıl ek kontenjanla 60 öğrenci alarak eğitime başlayan Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu'nu doldurmak için yetkililer ve halk seferber oldu. 'Gıda, barınma, yakacak ve eğitim yardımı' promosyonu sayesinde okula 150 başvuru geldi.
Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde, ek kontenjanla öğrenci alarak ilk kez eğitime açılan Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu'nu 150 öğrenci tercih etti. Kaynarca Kaymakamı Abdulkadir Okay, yüksekokulun 60 öğrencilik kontenjanının dolmasını başarı olarak nitelendirirken, okulu tercih eden öğrencilerin memnun olması için kaymakamlık, resmi kurumlar ve halkın elinden geleni yapacağını söyledi.
Kaynarca Belediye Başkanı Tuncay Aydın da "Öğrencilerimiz ve ailelerini, kayıt yaptırdıkları üniversite kampüsünden, belediyemize ait otobüsle ilçemizdeki yüksekokulumuza taşıyacağız, okulu ve ilçemizi tanıtacağız. Belediyemizde kurduğumuz bir masayla öğrencilerin karşılaşabilecekleri her türlü sorunu çözeceğiz" dedi.
Yurt ve çorba da bedava
Tercih döneminde okula öğrenci çekebilmek için kayıt yaptıranlara kaymakamlık eğitim ve kömür yardımı, belediye ücretsiz su aboneliği vaat etmişti. İlçe esnafı da bedava çorbadan bedava yurt hizmetine kadar çeşitli konularda kampanyaya katkı yapmıştı. Okulun bilgisayar ve işletme bölümlerine 30'ar öğrenci alındı.