Kayseri'de HDP'ye yer kiralayan bina sahibi dövüldü

Kayseri'de HDP'ye yer kiralayan bina sahibi dövüldü
Kayseri'de HDP'ye yer kiralayan bina sahibi dövüldü

Kayseri'de gerilim HDP önüne yürüyen grubun protestosuyla başlamıştı.

Kayseri'de Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) il başkanlığı açması ve yarın Pınar Aydınlar-Ferhat Tunç'un vereceği konser bir kaç gündür gerginlik yaşanıyor. Konser salonu tahsisinden vazgeçilirken, HDP İl Başkanlığı'nın bulunduğu dairenin sahibi ve partili K.M., kimliği belirsiz 4 kişi tarafından dövüldü.

KAYSERİ - Kayseri’de Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) il başkanlığı açması ve yarın Pınar Aydınlar-Ferhat Tunç'un vereceği konser nedeniyle yaşanan gerginlik sürüyor. Konserin düzenleneceği salonun tahsisinden son anda vazgeçilirken, HDP İl Başkanlığı’nın bulunduğu dairenin sahibi ve HDP üyesi K.M., kimliği belirsiz 4 kişi tarafından dövüldü.

HDP’nin Kayseri’de il başkanlığı açmasının ardından, önce 100 kişilik bir grup HDP binasına yürümüş, BDP Ağrı milletvekili Halil Aksoy ve parti yöneticileri, parti binasından polis eşliğinde ayrılabilmişti. Dün de şehit aileleri ve gaziler, HDP’ye yürüyerek partinin kapatılmasını istemişti. Dün saat 21.30’da ise, HDP İl Başkanlığı'nın bulunduğu dairenin sahibi K.M., yarın 18.30’da düzenlenecek Pınar Aydınlar-Ferhat Tunç konserinin gerçekleşeceği salonun, tek taraflı olarak sözleşmesinin iptal ettiğini öğrendi. Salon sahibi ile konuşmak için giden K.M., iddiaya göre salonun önünde bekleyen 4 kişi tarafından dövülerek hastanelik edildi. K.M., Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servis travma bölümünde yapılan tedavinin ardından taburcu edildi. 

SİYASET YAPMA HAKKIMIZ ENGELLENİYOR 


HDP İl Başkanı Tahsin Yılmaz, yaşananları kınadığını belirterek tepkisini şöyle dile getirdi:
"Halkların Demokratik Partisi ülkede barış istiyor, emeğin haklarının kazanılmasını istiyor, özgürlüklerin genişletilmesini istiyor. Bu amaçla HDP il örgütünü kurduk. Ancak emekten, barıştan, özgürlükten yana olmayan kişi ve kuruluşlar HDP’ye yönelik saldırılarda bulunuyor. Birkaç gündür parti binamıza, bazı yöneticilerimize yönelik saldırılar oldu. Son olarak arkadaşımız dövüldü. Siyaset yapma hakkımız, yapacağımız etkinlikler engelleniyor. Demokratik bir ülkede yaşıyorsak bu hakların, demokrasinin herkes için gerekli olduğunu düşünüyoruz. Sayın Vali’ye de, bürokratlara da görev başlarında olmaları, adaletli olmalarını söylüyoruz."

BU KONSER YAPILACAK 

Pınar Aydınlar ve Ferhat Tunç konserinin mutlaka yapılacağını belirten İl Başkanı Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Konser etkinliğimizin yapılacağı salon tek yanlı iptal edildi. Konseri, salon verilmezse Cumhuriyet Meydanı’nda, Mimarsinan Parkı’nda olmazsa Erciyes’te yapacağız. Bu konseri burada yapacağız. Kayseri’de konser yapılacak. Vekillerimiz Kayseri’ye akın edecek. Onlar da olayın peşindeler. Halkımız da bunun takipçisi olmalı. Demokrasinden yana olanlar takipçi olmalı. Ülkemiz karanlık güçlere bırakılmamalı." (Demet ÖZTÜRK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1167172116717216

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yazik ne yazik - Erhan84

  parti binasina yürüyen o gürühla sivasda madimaga yüyüryen gürüh arasinda ne fark var soruyorum tek fark aradaki 20 sene kafa ayni kafa bu ülke adam olmaz ilerlemez hatta iktidarinda yapmaya calistigi gibi sürekli geriye gider. yurt disinda yasayan vede yasadigina sükreden biri olarak türkiyede ki bütün azinliklara önlerinde yasayacaklari zorlu yillar icin simdiden örgütlü olun diyorum baskada bise diyemiyorum

  FASIZM - Secret Garden

  yillardir vatan bayrak zirvalari ile zavalli türk halkının beyinlerinde yarattıkları korku ile yaşayan bu hortumcular devrenlarinin donmesi icin kürtlere saldirip partilerini kapatip hala devranlarini surdurmeye calisiyorlar.bu yuzdfendir islamcisi dincisi dinsizi atesiti sosyalisti hepsi kokten kürtlere karsidir.dikat ettinizmi türk siyasetciler genelde hirsizlik hortumculuk ile gorevini birakir veya dini suistimal bayrak vatan arkasina saklanma ile is yapar.kürt siyasetciler ise onca kapatmaya yildirmaya cezaya ragmen dusuncesinden dolayi iceri girer.turkler kürt siyasetcilerle tanismalidir.ve yillardir onlara sanal korkular pohpohlayip nemalanan bu hortumculardanda kurtulmalidir.butun dunyada fikir dusunce serbest ama yagma capul hortum kacakcilik yasaktir ve en agir cxezalari onlara verirler.bizde tam tersi oluyor hep.bu saldirgan guruhada seslenmek istiyorum.asker-polis-bayrak-vatan arkasina saklanarak bu yaptiginiz saldirilar aslinda sizin ne kadar alcak korkak oldugunuzuda gosterir.kürtlere bu ceteleri fasist suruyu saldirtarak korkutacagini sanan olursa aldaniyor.kürtler ne ceteler gordu en buyuk cete olan devlet yildiramadi bir kac capulcumu yildiracak?.

  sırtını sıvazlayıp bırakırlar. ogün samast gibi. - jooma

  bu faşistler vatan evladı da, hdp liler nedir. hepsinin hemen cezalandırılmaları gerekiyor.

  Aydinlatma hizmetleri - TosunBunu

  Cahalet siddeti doguruyor.Bu gidisle HDP kimseye yaranamayacak.pekekeciler HDP'yi light bulup elestirirken Turkiyenin geneli ise pekekeci terorist partilerden biri zannediyor.Zor bir durum,taraf olmadiklari surece arada kalacaklar.

  Kürt yorumcularin elestirmesi güzelde - siradanbirisi

  birde özelestiri yapilmasini tafsiye ederim. Kimler yillar önce dogu ve güneydoguda otobüsleri durdurup kürtce bilmiyenleri kursuna dizdiler? Bunun hic öz elestirisi yapildimi? O mahsum yocularin günahi neydi?

  Ayakkabı kutucukları olanlar - qommagene

  Bu faşizan olayları çıkaranları destekleyen ve engellemeyenlerin ayakkabı kutucuklarında milyon dolarlar çıkıyor. insanlık tarihi sürekli mazlumların kanlı mücadelesine tanık olmuştur. insanlık tarihi boyunca sürekli firavunlar olmuştur.

  .... - Arjinn

  HDP olmasınki kartonları rahat bir şekilde para doldursunlar,bu akıl yoksunlarıda arta kalanları tırtıklasın...