Kayseri'de 'milli içki'ye hücum

Kayseri'de 'milli içki'ye hücum
Kayseri'de 'milli içki'ye hücum
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kayseri Şubesi, "Alkol değil, milli içeceğimiz ayran içiniz'' sloganı ile Cumhuriyet Meyanı'nda 4 bin adet ayran dağıttı

KAYSERİ- Başbakan Erdoğan ’ın ‘milli içeceğimiz ayran’ açıklamasının ardından Yeşilay çalışmasını sürdürüyor.

Cemiyetin Kayseri Şube Başkanı Mehmet Adıgüzel, alkol değil, milli içecek ayranın içilmesi için vatandaşlara ayran dağıttıklarını belirterek şöyle dedi: " Türkiye 'de sigara kullanım yaşı 10, alkol kullanım yaşı 11 ve madde bağımlılığı yaşı maalesef 12 yaşına kadar düşmüştür. Biz ,Yeşilay Cemiyeti Kayseri Şubesi olarak evlatlarımızı daha iyi bir geleceğe hazırlamak için 'Alkol değil milli içeceğimiz ayran içiniz’ diyoruz. Bu kampanyamıza desteklerinden dolayı başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdogan'a Kayseri Valiliği'ne, belediye başkanlarımıza ve emniyet müdürümüze teşekkür ediyoruz.” (dha)


  http://www.radikal.com.tr/1132175113217512

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ayran iyidir - bisushuzurver

  uyutur

  bu Kadar olur - evin79

  erdoganin sozü kanun oluyor, bu Kadar ayrandan uyusmus bir halk türk halki, demiyor benim bir ana yasam var, bu nu hangi anayasa ile erdogan yasakliyor,!!!

  ... - AENCÜ

  Önce küçüklere süt dağıtılmaya başlandı, sonra da büyüklere ayran..yoğurt zaten yeterince tüketiliyor, kaymağını da hiç sormayın, onlar yiyor.

  Ayranı Severdim - Selimserincan

  Ayran en çok içtiğim içeceklerden biridir.Ama başbakanın açıklamasından sonra bir iştahsızlık başladı.

  AMAN KARDEŞİM - pispor

  sakın susuz içmeyin.

  bravo - hermevsim

  yeşilay'ın tepe sorumlusunabir tebrikler! başbakana takla atmak için bundan iyi bir uygulama olamazdı. artık bir üst mertebeye çıkabilir; ayrıca o ayranların kimden, ne şekilde alındığı ve ayran içirtmenin yeşilayın genel amaçlarına nasıl bir katkı sağladığını öğrenmek isterim. velhasıl kelam: kim kazandı bu ayran alım satımından içenler uyurken?

  yeşilay ve ayran - gelil

  bu konuda yorum yazanların ayran içmeyle alay etmeleri halen alkolün etkisinde olmalarının göstergesidir,siz siz olun sakın ha alkolsüz yaşamayın iyi içmeler.