Kayyumun ilk yayını: Azizler ve Askerler!

Kayyumun ilk yayını: Azizler ve Askerler!
Kayyumun ilk yayını: Azizler ve Askerler!
Kayyum görevlisi olduğunu söyleyen kişilerin Kanaltürk yayınına el koymasının ardından bir süre ekran karardı. Daha sonra Kanaltürk'te 2003 yılına ait ABD filmi "Azizler ve Askerler" yayınlanmaya başladı. Bir süre sonra uydu yayını tamamen kapanırken kanalın görevden alınan yetkilileri ise internet üzerinden yayına devam ediyor.

RADİKAL - Koza İpek Holding'e kayyum atanmasının ardından Kanaltürk ve Bugün TV'nin yayını saat 16.30 sıralarında yayın kesildi. Yayının kesilmesinin ardından kayyumun ilk yayını orjinal ismi Saints and Soldiers olan Azizler ve Askerler oldu. Bir süre sonra uydudan bu yayın da tamamen kapatıldı.

Gerçek olaylara dayanan filmin konusu şöyle:  II. Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru, 1944 yılının Aralık ayında Hitler'in ordularının Belçika'ya girdiği ünlü kış harekatı olan Bulge Muharebesi sırasında Ardenler ormanlarında yaşanmış Malmédy Katliamı ile başlar. Almanlar, ormanlık alanda esir aldıkları 100 kadar Amerikan askerinin üzerine ateş açarlar. Çıkan kargaşada oradan kaçabilen bir avuç asker ellerindeki tek bir tüfekle düşman hatlarını geçmek zorundadırlar. Yolda karşılaştıkları ve yanlarına aldıkları bir İngiliz askerinin önemli istihbarat bilgileri taşıyor olması sorumluluklarını bir kat daha arttırır, zira müttefik hatlarına ulaştıklarında binlerce başka askerin daha hayatını kurtarmış olacaklardır.

Polisler Bugün TV ve Kanaltürk yayınını durdurdu

Bengü Türk'ten Kanaltürk ve Bugün TV'ye çağrı

Kanaltürk önünde MHP'lilerle polis arasında arbede

Akın İpek: Benim medyamın yayınına kimse karışamaz!

Kanaltürk Yayın Müdürü ile kayyumun 'yayın' diyalogu