Kaz Dağları'nda büro nöbeti

Küçükkuyu Bahçedere Köyü'nde maden çıkarmak için başlatılan sondaj çalışmalarına karşı çıkmak ve yöre halkını gelişmeler hakkında bilgilendirmek amacıyla kurulan 'Kaz Dağları'nı Koruma Girişimcileri' grubu tarafından...

ÇANAKKALE - Küçükkuyu Bahçedere Köyü'nde maden çıkarmak için başlatılan sondaj çalışmalarına karşı çıkmak ve yöre halkını gelişmeler hakkında bilgilendirmek amacıyla kurulan 'Kaz Dağları'nı Koruma Girişimcileri' grubu tarafından, Küçükkuyu'da irtibat bürosu açıldı.
Büronun açılışında konuşan Aksoy, 17 belediye tarafından 'Kaz Dağları ve Madra Dağı Belediyeler Birliği'nin kurulduğunu belirterek, İDA -MADRA Çevre Platformu'nun kurulması kararının alındığını ve en kısa zamanda örgütlenme çalışmalarına başlanacağını söyledi.
Açılışta vatandaşlar adına söz alan Melahat Uyan, kendisinin Karadenizli olduğunu, ancak buraya yaşamaya geldiğini belirterek, "Benim havamı suyumu kimse elimden alamaz" dedi. Her gün bir gönüllünün nöbet tutacağı irtibat bürosunda, basında çıkan Kaz Dağları ile ilgili haberler arşivlenecek, konuyla ilgili bilgi isteyenler aydınlatılacak ve maden sahası gezdirilecek.