Kaza mı ihmal mi öldürdü?

Kaza mı ihmal mi öldürdü?
Kaza mı ihmal mi öldürdü?

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde engelli çocuğunun röntgenini çektirmek isterken röntgen cihazıyla duvar arasına sıkışan Emine Kulan yaşamını yitirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı ve röntgen teknisyeni Mehmet A.G. tutuklandı. Kulan’ın ailesi de şikâyetçi oldu.
İddialara göre, 33 yaşındaki Emine Kulan bedensel ve zihinsel engelli çocuğu 7 yaşındaki Aleyna Atan’ı önceki gün eşiyle birlikte hastanenin ortopedi bölümüne muayeneye getirdi. Ortopedi doktoru bacak kısalığı nedeniyle çocuğun röntgen filmlerinin çekilmesini istedi. Aile çocuklarının röntgenini çektirmek için radyoloji bölümüne gitti. 

Örtbas edilecekti 

Teknisyen Mehmet A.G. anne ve babadan çocuğu röntgen cihazı masasına yatırmalarını istedi. Bu sırada çocuğu masaya yatıran anne Kulan’ın üstüne röntgen cihazı düştü. Cihazın altında kalan Kulan ağır yaralandı. Hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Adli Tıp Kurumu önünde otopsi işlemlerini bekleyen Çetin Keskin yaşananları şöyle anlattı:“Bizi oradan röntgene sevk ettiler. Çocuğum tek başına ayakta duramadığı için eşimle beraber tutuyorduk. Teknisyen bize yeri gösterdi, ne yapılacağını söyledi. Röntgen filmi çekilirken eşim cihazın arasına sıkıştı. Cihaz kalktıktan sonra iş işten geçmişti tabii. Yaklaşık yarım saat müdahale edilmedi. Yarım saat eşim orada can çekişti. Oradaki müdahale çok kötüydü. Doğru düzgün ne malzemeleri, ne de eşyaları vardı. Baştan başa komple ihmal var. Yöneticiler ilgilenmedi örtbas edilmeye çalışıldı.”