Kaza yapan İETT sürücüsü: Bu arabaları incelesinler

Kaza yapan İETT sürücüsü: Bu arabaları incelesinler
Kaza yapan İETT sürücüsü: Bu arabaları incelesinler
Yokuş aşağı giderken ağaçlık alana girerek durabilen otobüsün sürücüsü, frenlerin tutmadığını belirterek, "30 km ile giden otobüsü durduramadık. Bu arabaları elden geçirmeleri lazım, hepsi sorunlu. Yetkililere söylüyorum bunları incelesinler" dedi.

İSTANBULŞişli'den Dolmabahçe 'ye inen Prof. Dr. Bedri Karafakioğlu Caddesi'nde İETT otobüsü kaza yaptı.
Kaza saat 12.00 sıralarında meydana geldi. Taksim-Yeşilpınar hattında sefer yapan 49 T numaralı İETT otobüsü yokuş aşağı inerken önce kaldırıma çıktı ardından ağaçlık alana girerek durabildi.

Otobüs şoförü ile 3 yolcu kazayı yara almadan atlattı.


‘BU ARABALARIN HEPSİ SORUNLU’
Otobüslerde fren sorunu olduğunu belirten sürücü Hafız Güzel, "Hiç fren tutmadı. El frene asıldığım halde yine tutturamadım. Ne yaptıysam durduramadım. 16 yıldır şoförlük yapıyorum böyle birşey görmedim" dedi. İETT şoförü Güzel, "Tecrübem olmasa araçlara vura vura aşağıya doğru giderdik" diye konuştu.

Frenlerden şikayet eden Güzel, "Bundan şikayetimiz var. 30 km ile giden otobüsü durduramadık. Bu arabaları yeniden elden geçirmeleri lazım. Bu arabaların hepsi sorunlu. Yetkililere söylüyorum bu arabaları incelesinler. Ufak yağmurda ben arabayı durduramadım yarın kış geliyor" dedi. Kazayı yara almadan atlatan yolcu da şoförü teşekkür etti. Kazanın şokunu yaşayan yolcu, "Şoför arkadaşın tecrübesi bizi kurtardı" diye konuştu.

(Ümit TÜRK / DHA)


  ETİKETLER:

  İETT

  ,

  İstanbul

  ,

  Dolmabahçe

  ,

  kış

  ,

  şişli