Kaza yaptıklarını uyanınca anladılar

Kaza yaptıklarını uyanınca anladılar
Kaza yaptıklarını uyanınca anladılar
Bariyerlerde asılı kalan aşırı alkollü sürücü ve arkadaşı sabah uyandırılınca kaza yaptıklarını anladıHAKAN GÜNGÖRDÜ

İZMİR - 48 yaşındaki Sabri Öztürk'ün kullandığı minibüs, hızla girdiği virajda kontrolden çıkıp çarptığı bariyerlerde asılı kaldı. Alkolün etkisiyle kazadan sonra sızan Öztürk ve 55 yaşındaki arkadaşı Osman Kara, sağlık ve itfaiye ekipleri tarafından uyandırıldı.

Çamkule Semti Sağlık Ocağı önünde bugün saat 04.30 sıralarında meydana gelen kazada, bir minibüsün yoldan aşağıya doğru inerken virajı alamayarak çarptığı bariyerlerde asılı kaldığı ihbarını alan polis, olay yerine gitti. Ekipler, 35 HZJ 45 plakalı minibüsün sürücüsü Sabri Öztürk'ü aracın arkasında yerde yatarken, arkadaşı Osman Kara'yı da olduğu yerde uyurken buldu. Öztürk ve Kara'nın kaza sonucu yaralanmış veya ölmüş olabileceğini düşünen polis ekibi, olay yerine ambulans ve itfaiye ekibi çağırdı. Sağlık ekiplerinin müdahalesiyle uyanan Sabri Öztürk bir şeyi olmadığını söyleyerek ayağa kalktı. Bir itfaiye görevlisi de araç içinde sızan Osman Kara'yı “Hadi uyan sabah oldu” diyerek uyandırdı.


Yapılan incelemede, alkolün etkisiyle sızdıkları anlaşılan Öztürk ve Kara, polis tarafından ifade için Altındağ Polis Merkezi'ne götürüldü.  (dha)