Kaza yeri korunuyor

Hızlandırılmış trenin kaza yaptığı noktada kaldırılan güvenlik önlemleri, iki gün sonra yeniden konuldu. Sakarya Valiliği kaza yerini görmek ve fotoğraf çekmek için gelen vatandaşlar nedeniyle karayolunda başka bir kaza olabileceği gerekçesiyle bölgede güvenlik kuşağı oluşturulmasını istedi.

SAKARYA - Hızlandırılmış trenin kaza yaptığı noktada kaldırılan güvenlik önlemleri, iki gün sonra yeniden konuldu. Sakarya Valiliği kaza yerini görmek ve fotoğraf çekmek için gelen vatandaşlar nedeniyle karayolunda başka bir kaza olabileceği gerekçesiyle bölgede güvenlik kuşağı oluşturulmasını istedi. Jandarma da kaza bölgesine vatandaşların girmemesi için önlem aldı. Tren kazasında yolcuların çevreye saçılan eşyaları Pamukova Jandarma Komutanlığı'nda emanete alındı. Yetkililer, eşyanın çok az bir bölümünün sahiplerince teslim alındığını belirterek, "Yara almadan veya hafif yaralı olarak kurtulanlar eşyasını alıyor. Olayın şoku hâlâ atlatılamadığından, eşyanın büyük bir bölümü duruyor" diye konuştu.
Sakarya Cumhuriyet Başsavcı vekili Muzaffer Özdemir ile Pamukova Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu da dün kaza yerine gelerek incelemelerde bulundu.