Kazada ölenler trenden atlamış

Ankara'daki tren kazasında ölen iki kişinin devrilmeden önce trenden atladıkları ve devrilen vagonların altında kaldıkları öğrenildi.

Ankara Garı girişinde meydana gelen tren kazasında tren şefi Mehmet Yelkenbırak ile gardfren Sinan Işık'ın devrilme öncesi trenden atladıkları ve devrilen vagonların altında kalarak hayatlarını kaybettikleri öğrenildi.
Yerköy'den saat 23:08'de hareket eden ve 37 vagondan oluşan yük treni, saat 06:20'de Lalabel istasyonuna geldi. Yolun rampa olması nedeniyle trene ilave makine takıldı. Tren Ankara Garı girişinde raydan çıkarak devrildi. Kazada tren şefi Yelkenbırak ile vagonların bağlanmasını temin eden ve trenin en son vagonunda yer alan gardfren Işık'ın devrilme öncesi trenden atladıkları, daha sonra devrilen vagonların altında kalarak hayatlarını kaybettikleri öğrenildi. Yük treninin frenlerinde problem olduğu bilgisinin tren takip merkezine iletilmesinin ardından bu hat boşaltıldı ve güvenlik nedeniyle banliyö trenlerinin seferleri yaptırılmadı. Yük treninin Ankara Garı'na 27 kilometredeki mesafedeki Lalabel istasyonundan Ankara'ya 20 dakikada geldiği belirtildi. Yük treni 37 vagondan oluşurken, 21 vagonunda yük bulunmuyordu. Yüklü vagonlardan beşinde toz halinde çimento, üçünde ray, dördünde demiryollarının kendi malzemesi, üçünde gümrüklü ihraç malı olmak üzere toplam bin ton yük olduğu kaydedildi.


    http://www.radikal.com.tr/7346207346200

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.