Kazanan dostluk oldu

Kaş ilçesinde düzenlenen 8. Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali çerçevesinde yapılan yüzme ve kano yarışlarında sporcular, Yunanistan'ın Meis Adası'ndan Kaş'a kadar 7.5 kilometrelik mesafede yarıştı.

ANTALYA - Kaş ilçesinde düzenlenen 8. Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali çerçevesinde yapılan yüzme ve kano yarışlarında sporcular, Yunanistan'ın Meis Adası'ndan Kaş'a kadar 7.5 kilometrelik mesafede yarıştı. Sporcular, teknelerle geçtikleri Meis'te Zeki Müren'in şarkılarıyla karşılandı. Kanocuların startını Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ile Meis Belediye Başkanı Pavlos Panigiris birlikte verdi. Yüzme bayanlarda 2 saat 14 dakika ile Ayşegül Emir, erkeklerde 2 saat 2 dakika ile Artem Şentürk, kano yarışlarında ise Barbaros Özdoğan-Dean Livesly çifti birinci oldu.
Başkan Kocaer, "Bizim hedefimiz Türkiye ile Yunanistan arasında bu ilişkileri daha ileri götürmek, kardeş belediye olmak" dedi. Pavlos Panigiris de, "Bizler kardeş olarak bu işi götürebiliriz ve hep beraber yaşayabiliriz" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7565157565150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.