Kazancı Bedih soba kurbanı

Sıra Geceleri'nin 'Kazancı Bedih' lakaplı ünlü ismi Bedih Yoluk ile eşi Fatma Yoluk, Şanlıurfa'daki evinde sobadan sızan gazdan zehirlenerek öldü.

Sıra Geceleri'nin ünlü ismi 'Kazancı Bedih' lakaplı Bedih Yoluk ile dördüncü eşi Fatma Yoluk, sobadan sızan gazdan zehirlenerek öldü.
Şanlıurfa'nın Bıçakçılar Mahallesi'nde oturan Kazancı Bedih (76) ve eşi, öğle saatlerinde yakınları tarafından ölü bulundu. Bedih ve dördüncü eşi Fatma Yoluk'un sobadan sızan gaz nedeniyle yaşamlarını yitirdikleri belirlendi. Yakınları, Kazancı Bedih'i dün gece soğuk algınlığı nedeniyle Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne kaldırdıklarını belirterek, "Devlet Hastanesi'nde tedavi edildikten sonra eve getirdik. Sabah eve geldiğimizde ikisinin cansız bedeniyle karşılaştık" diye konuştu.
Kazancı Bedih, 60 yıllık sanat hayatında yaklaşık 2 bin cıvarında albüme imza attı. 'Eşkiya'' filmi ve İbrahim Tatlıses'in televizyon programına katılarak ün kazanan Kazancı Bedih, eylül ayında sanat hayatını bırakarak, Bakırcılar Çarşısı'ndaki, çaydanlık tamirciliği mesleğine geri dönme kararı almıştı.
Son röportajında, sanat hayatında yorulduğunu belirten Kazancı Bedih, "Kazancılık mesleğini özledim. Gençlerin de önünün açılması gerektiğini inanıyorum. 70 yaşından sonra yakaladığım şöhret benim için önemli değil" diye konuşmuştu.