Kazazedeye 'insani' yardım

Kazazedeye 'insani' yardım
Kazazedeye 'insani' yardım
İstanbul'da bir minibüsün çarptığı genç kıza yoldan geçen Nuran Öztaş elini öperek destek verdi.

İSTANBUL - Kadıköy’de, meydana gelen trafik kazasında "İnsanlık ölmemiş" dedirten anlar yaşandı. Ekin Dünya Demirci (20) seyir halindeki bir minibüsün dikiz aynasına çarparak yaralandı. Yoldan geçen Nuran Öztaş (45), yağmur altında yerde yatan Ekin Dünya Demirci’nin yardımına koştu. Nuran Öztaş, bir yandan şemsiye ile Ekin Dünya Demirci’nin ıslanması önledi, bir yandan da yaralı kızın elini tutarak ona moral vermeye çalıştı.
Kaza, saat 10.30 sıralarında D-100 Karayolu Kozyatağı Yanyol Bayar Caddesi girişinde meydana geldi. Ekin Dünya Demirci, yolun karşısına geçmek istediği sırada elindeki şemsiyenin görüş açısını kapatması nedeniyle yanından geçen 34 UD 7426 plakalı minibüsü fark edemeyerek dikiz aynasına çarptı. Yere düşen Ekin Dünya Demirci, hafif şekilde yaralandı. Kazayı görenler durumu polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. 

'YARDIM MELEĞİ'
Bu sırada yoldan geçen Nuran Öztaş, yağmur altında yerde yatan Ekin Dünya Demirci’nin yardımına koştu. Bir elinde şemsiye tutarak yaralının ıslanmasını engelleyen Nuran Öztaş, diğer eliyle de Ekin Dünya Demirci’nin elini tutarak moral vermeye çalıştı. Sağlık ekipleri gelene kadar Demirci’nin elini bırakmayan Nuran Öztaş, gözyaşı döken genç kızın elini öptü. Öztaş, ambulansın gelmesinden sonra olay yerinden ayrıldı.
Sağlık ekipleri düşme sonucu sağ bacağından yaralanan Ekin Dünya Demirci’yi ambulansla Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. (Murat DELİKLİTAŞ/DHA)