Kazlıçeşme'de "Darbelere Hayır, Mısır'a Destek" mitingi

Kazlıçeşme'de "Darbelere Hayır, Mısır'a Destek" mitingi
Kazlıçeşme'de "Darbelere Hayır, Mısır'a Destek" mitingi
İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'nda "Darbelere Hayır, Mısır Halkına Destek" mitingi düzenledi.

İSTANBUL - Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Kazlıçeşme Meydanı'nda "Darbelere Hayır, Mısır Halkına Destek" mitingi düzenledi.

Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, burada yaptığı konuşmada, her zaman mazlumların yanında olduklarını belirterek, Mısır'da ordunun yönetime el koymasını kınadı.

Mısır'dan önce Afganistan ve Irak'ta da benzer durumların görüldüğünü ve Müslümanlar'ın zulme maruz kaldığını dile getiren Karamollaoğlu, "Bunların müsebbibi, Batı emperyalizmi ve siyonistlerin emrinden ayrılmayan siyonist işbirlikçilerdir. Mısır'da Mursi'ye ve İhvan'a büyük bir haksızlık yapıldı. Haksızlığa, hukuk alet edildi" diye konuştu.

Karamollaoğlu, kapitalizmin çökmeye mahkum olduğunu anlatarak, "Bunu siz gerçekleştireceksiniz. Bunu silahla değil, orada yaşayan insanların kalbine hükmederek yapacaksınız" ifadelerini kullandı.

Temel Karamollaoğlu, İslam dünyasında insanlarda bir uyanış başladığını, yönetimlere artık dindar kişilerin talip olduğunu ve bunun Batı'yı korkuttuğunu ifade ederek, Kazlıçeşme Meydanı'nda bulunanlardan, Mısır'da meydanlarda toplananlar için dua etmelerini istedi. (aa)