Kâbe'yi de yemişler!

Kâbe'yi de yemişler!
Kâbe'yi de yemişler!
Tokat'taki Kuran'lı pastadan önce de Tekirdağ'da Kâbe pastası kesilmiş.

RADİKAL - Tokat’ın Zile ilçesinde müftülüğün Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde üzerinde Bakara Sûresi bulunan Kuran şeklinde bir pasta kesmesinin ardından Tekirdağ’da da hac ve umre organizasyonu yapan bir şirketin 2013 yılında AKP İl Başkanı Ahmet Kambur’un da katılımıyla Kâbe şeklinde pasta kestiği ortaya çıktı.

Haberimsen gazetesinden Ali Osman Önder’in haberine göre, 2013 yılında hac ve umre organizasyonu düzenleyen bir firmanın açılışında dönemin Tekirdağ AKP İl Başkanı, eski Tekirdağ AKP Milletvekili ve AKP il yönetim üyesi Ahmet Kambur, eski Hayrabolu AKP Belediye Başkanı aynı zamanda Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanı Şenol Çelikayar ve firma sahibi Ramazan Özsarı’nın katılımıyla Kâbe şeklinde pasta kesildi.

Kamuoyunda daha önce de Tokat’ın Zile ilçesinde Kuran şeklinde pasta kesilmesi, Üsküdar’da Kâbe maketi, Tuzla’da 'Hicret parkuru' gündeme gelmiş, eleştiriler üzerine Üsküdar'daki Kâbe maketi kaldırılmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/1342701134270110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  efeg27 ve saçmalama Üzerine - prevultion

  İslamda kitaptan sonra gelen ikincil kaynak hadislerdir. Yorumumu doğru düzgün anlayabilseydiniz kurandan sonra hadis kaynağı da sorduğumu görürdünüz. Peygamberin karikatürünü bırakın normal bir resminin bile yapılmaması gerektiği üzerine tonlarca hadis vardır. Sakal bırakmak da yine peygamber sünnetidir. Ben de pek inanmam bunlara ama sırf cahil cühela Kemalistleri eğitmek için anlatıyorum. Madem bu konularla bu kadar ilgilisiniz Taberi ve Buhari'yi biraz okumanızı öneririm. Ayrıca Kuran'da namaz kılmak, oruç tutmak ve hacla ilgili de sayısız ayet vardır. Saçmalamaya gerçekten hiç gerek yok. Kabala, Yeni Ahit ve Kuran'ı comparative analysis yapın demiyoruz ama en azından kitapta ne yazdığıyla ilgili trivial düzeyde de olsa bilginiz olsun bir zahmet. Birde şirktir, günahtır falan birşeyler demişsiniz :) Eğer İbrahimi kökten gelen dinlerden birinin müminiyseniz kimin imanlı olup olmadığını yalnızca Allah bilir, bilginize... Yok eğer farklı bir inanışınız varsa (veya yoksa) o zaman şirkten imandan size ne? Gidin yerleri ve gökleri yaratan yüce Atamız efendimiz hazretlerinin Bursa nutkunda beyaz gömlek mi yoksa kareli kazak mı giydiğini araştırın da memlekete bir hayrınız dokunsun.

  saçmalama prevultion - efeg27

  Demek pasta olarak yenmesinin günah olduğu hangi ayette yazıyor ? yazmıyor haklısın ama yazmayan başka şeylerde var; örneğin peygamberin karikatürünün yapılması günah demiyor , erkekler sakal bıraksın demiyor yada namaz kılın demiyor yada oruç tutun demiyor yada hacca gidin demiyor, cami yapın bile demiyor... ama hepsini yapıyorsunuz, kitapta çalmayın, ifitra atmayın, öldürmeyin, zina işlemeyin, şirke bulaşmayın diyor da hangisini yapıyorsunuz??? gırtlağınıza kadar şirke, günaha, imansızlığa gömülmüşsünüz birde utanmadan kalkıp kitapta o yok bu da yok diyorsunuz. Allah islah etsin diyeceğim ama sizi Allah bile kesmez, o bile çaresiz kalır!

  ... - user1022763

  keşke birbirlerini de yeseler, ne iyi olurdu...

  kabe maketi - user986363

  Çok absürt de olsa iki pasta kesme olayında da art niyet olduğunu sanmıyorum ama Üsküdar'daki kabe maketi tam bir din sömürüsü. AKP zihniyeti din sömürüsünü en büyük siyasi propaganda aracı olarak kullanıyor. Böyle bir dindarlık yok. Bunun adı iki yüzlülük başka birşey değil.

  Sürekli yiyorlar efendim durduramıyoruz - prevultion

  Habere ve yorumlara bakıldığında memlekette efendime söyleyeyim hiç doğumgünü pastasıdır, yahut kutlama pastasıdır yenmiyor sanırsınız. AKP'liler sürekli pasta yiyor, halkımız ise kuru ekmeğe talim, arada kuru simit falan da yiyebiliyor herhalde :) Bildiğim kadarıyla 6 kişilik pastalar 15-20 TL gibi fiyatlardan satın alınabiliyor. Bölerseniz kişi başı 2-3 TL gibi bir fiyat eder. Biz ekmek bulamıyoruz adamlar sürekli pasta yiyor edebiyatına gerek yok. Bir de günahtır diyenler olmuş. Acaba hangi ayette günah olduğu yazıyor? Kabe şeklinde pasta yiyen cehennemde yerini hazırlasın diyen bir hadis mi varmış? İcma ile sabit miymiş bari? Peki üstünde Kemal Atatürk imzası ve resmi olan pastaları yiyenlerin hükmü ne ola acaba? Bir de Öcalan resimli pastaları yiyenler var... Görüldüğü gibi pastalar çeşit çeşit... İnsaların biraraya gelip kutlama yapması güzel birşeydir, bu kutlamalardan fakir fukara edebiyatı çıkarabilen, AKP nefreti çıkarabilen hastalıklı ruhlar ise acınası bir haldedir.

  Şovenizm ve Din - user416981

  İslamiyet dinini yiyip bitirdiniz bu hareketlerle! Dinin içine şekilcilik girince olmuyor maalesef.

  BUNLAR BİZİ DE YER! - Ali Karatay

  Verin ellerine deveyi, hamuduyla götürsünler. Uzak durmakta fayda var, memleketçe yani.