KCK ve Oda TV savcılarından yanıt: 'İddialar kesinlikle yalan, düpedüz iftira'

KCK ve Oda TV savcılarından yanıt: 'İddialar kesinlikle yalan, düpedüz iftira'
KCK ve Oda TV savcılarından yanıt: 'İddialar kesinlikle yalan, düpedüz iftira'
Oda TV ve KCK soruşturmalarını yürüten savcılar, son günlerde gündeme gelen bazı kişilerin 'KCK ve Oda TV dosyalarından tutuklanacakları yönündeki iddiaları yalanladı.

 

İSTANBUL  -  KCK ve ODATV soruşturmalarında adı geçtiği ve tutuklanacakken, son anda Başbakan Erdoğan ’ın müdahalesiyle operasyondan “kurtulduğu” iddia edilen isimlerle ilgili o dönem soruşturmayı yürüten savcılardan yalanlama geldi:  "Ne Ahmet Hakan, ne Ferhat Kentel ne de adı geçenler soruşturmalarda yer almamıştır. İddialar kesinlikle yalan. 'Alınacaklardı' denilen kişiler gelsinler baksınlar dosyaya. Ağzımız çok yandı, artık açıklama yapmak istemiyoruz."

AHMET HAKAN ŞÜPHELİ OLSAYDI


Soruşturmayı yürüten savcılar, Oda TV davasında tutuklanacağı iddia edilen Ahmet Hakan ile ilgili olarak, "Ahmet Hakan'ın herhangi bir dava kapsamında alınacağı iddiası tamamen iftiradır. Bir kere Ahmet Hakan şüpheli olsa, ifadesi alınmadan ODATV iddianamesinin hazırlanması mümkün değildir. Eğer şüpheli olsaydı UYAP sisteminde bugün ismi geçerdi. UYAP'ta Ahmet Hakan ile ilgili tek kelime geçmiyor, ismini arattığınızda karşınıza hiç bir şey çıkmıyor. Kamuoyunda alınacaklar şeklinde adı geçen kişilerle ilgili ortaya atılan iddialar yalan" dedi.

KCK İLE BU İSİMLERİN NE İLGİSİ VAR

KCK Soruşturmasına bakan savcılar ise adı geçen kişiler ve Ferhat Kentel ile ilgili olarak iddialara yanıt vermeyi dahi doğru bulmadıklarını belirtiyor. Başından sonuna kadar dosyaya baktıklarını ve 'alınacak' denilenlerin dosyada adının dahi geçmediğini söyleyen savcılık makamları, söz konusu iddialara şu yanıtı verdi:
"Ne Ferhat Kentel ne de diğerleri... Hiç biri dosyada yok. Garip bir durum, akıl var mantık var. Bu kişilerin ne alakası olabilir. Çok ağzımız yandı ve bu konuda açıklama da yapmak istemiyoruz. Böyle bir şey olamaz, mümkün değil. KCK'nın başından beri tamamına baktığınızda bahsi geçen kişilerin ne alakası olabilir bu soruşturmalarla ilgili. Dosyada isimleri yok. Büşra Ersanlı için dosyaya bakıldığında da neler yaptığı görülebilir. Ama bu kişilerle ilgili 'alınacaklardı' demek düpedüz iftiradır."

 

Prof. Ferhat Kentel, konuştu: Evet, beni ve altı kişiyi tutuklayacaklardı

 

 

 


  http://www.radikal.com.tr/116609811660982

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Halkın gözünde adalet - dünyada bir yer

  Sizinde idrak edemediğiniz ya da halkı kandırmanın çok kolay olduğunu sandığınız mesele; isimlerin polislerin elindeki önceden hazırlanmış dosyaların sizlere ulaştırılmadan evvel çıkartılmış olması olabilir mi? Türkiyede siyasi operasyonlar savcının talimatıyla mı başlıyor. Halla halla

  Savcılık değil, emniyet - bekirderindere

  O dönem bu isimleri almaya karar verenler savcılar değil, polisti zaten. Ki KCK'de de, Ergenekon'da da direksiyonun poliste olduğunu dünya alem biliyor; şimdi bu gariban savcıların vallahi almayacaktık diye bağırmalarının nedeni, meselenin bu yanını gözden kaçırma gayretidir ki zaten o dönem bu meseleye müdahale edenlerin, savcılara değil, polise laf anlattıkları da bilinmektedir. Ali Bayramoğlu'nun yazılarını kontrol ediniz.