KCK yönetimi 'süreç'ten memnun değil

KCK yönetimi 'süreç'ten memnun değil
KCK yönetimi 'süreç'ten memnun değil
İmralı'ya giden 6. BDP heyeti, Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmenin izlenimlerini, Kandil'de KCK yöneticilerine aktardı. Görüşmede KCK yöneticilerinin 'hükümetin sorumluluklarına sahip çıkmadığını' söyleyerek memnuniyetsizliklerini dile getirdikleri öğrenildi.

Radikal.com.tr – İmralı’ya giden 6. BDP heyeti, Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmenin izlenimlerini, Kandil’de KCK yöneticilerine aktardı.

Fırat Haber Ajansı’nın haberine göre, görüşmenin yapılacağı bölgede uçuş yapan keşif uçakları nedeniyle geciken görüşmeye, İmralı’ya giden 6. BDP heyetinde bulunan BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan’ın yanı sıra KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, KCK Yürütme Konseyi Üyeleri Mustafa Karasu, Sabri Ok, Ronahî Serhad ve Sülbüs Perî katıldı. Görüşme ardından heyet Kandil’den ayrıldı.

Görüşmede BDP heyetinin süreç hakkındaki görüşlerini dinleyen KCK yöneticileri, kendi görüşlerini de aktardı. KCK temsilcilerinin, sürecin önünün açılması için kendi sorumluluklarına sahip çıktıklarını ve gerekliliklerini yerine getirdiklerini, hükümetin ise sorumluluklarına sahip çıkmadığını ve somut adımlar atmada ketum davrandığını söyledikleri ve memnuniyetsizliklerini dile getirdikleri öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/113757611375765

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ülkenin en önemli sorunudur. - sadullah kiremit

  Türkiyenin en önemli sorunudur. Bu süreç mutlaka başarıya ulaşmalıdır. Hükümetten gelen ''cehennemin dibine gitsinler'' gibi açıklamaların toplumun psikolojisine göre yapıldığı kanısındayım. İdeolojilere sıkı sıkıya bağlanmış güncel hayatta pek ortaya çıkmayan fakat açığı bulundğunda hemen ortaya çıkan hastalıkları vardır toplumumuzun. Gezi parkı olaylarında da gözlemlediğim alana gelen grupların birbirlerine sataşmaları gibi. Ne yazıkki bu ideolojiler toplumun pasıdır ancak toplumun bu ideolojik tutumlarından uzaklaşıp evrensel değerlere ve tam anlamıyla demokrasi kültürüne sahip olduğunda kazınacak paslardır. Bdp'yi bu süreçte tebrik ederim. Süreç boyunca ve gezi olayları konusunda çok mantıklı yerinde yorumlarda bulunmuşlardır.

  evvah n'apacagiiz simdi ?? - Al Capone

  memun olmaz tabiki - çunku Gundem degisti Gezi park eylemlerden - artik star sayilmiyorlar

  Bence - Kağıt Gemilerin Kaptanı

  AKP, kürt halkının sorunlarına çözüm getiremez; bu eşyanın tabiatına aykırıdır. İnançlardan nemalanan, sorgulama kültürü olmayan ve dolayısıyla tabulara sahip bir çevreden doğan iktidarın, böylesine hassas bir mevzunun çözümüne katkısını beklemek saflık olur..

  BAŞINDAN BELLİ İDİ - pispor

  Silahlarını ne yaparsa yapsınlar sınır dışına çıksınlar diyen başbakan sonrası yardımcısı cehenneme gitsinler dedi çekilme süreciniden yine yaralanan hükümet oldu kalekollara hız verildi HES ler tam kadro çalışıyor korucular yerinde birde ilave kadro eklendi ayrıca özel paralı ordu yani benim yaşadığım küçük yerleşim yerine daha fazla asker geldi lojmanlar yetmedi kiralıklar aramaya başladı uzmanlar PKK çekiliyor çekilecek artık çatışmalar olmayacak ya hükümet rahat bu fırsatı değerlendiriyor ancak hükümet bu vurdum duymazlıkla devam ederse kürtler artık bin misli Gezi direnişlerine başlar ve sonuçlarını hükümet hesaplasın

  beterin beteri var - karayel1965

  o kadar hizli gündem degisimine maruz kaldik ki siz arada kayboldunuz.sanki hep böyle sakindik ve hep böyle olacak rehavetine kapiliyoruz gibime geliyor.erdoganin gündem degistirmedeki uzmanligi,temel sorunlarimizi hali altina süpürmesi beni gelecegimiz konusunda korkutuyor.