KCK'da yeni gözaltı dalgası

KCK'da yeni gözaltı dalgası
KCK'da yeni gözaltı dalgası

Arşiv

KCK soruşturması kapsamında harekete geçen polis 6 ilde BDP'li bazı yöneticiler de dahil olmak üzere 28 kişiyi gözaltına aldı.

KCK'ya yönelik Şanlıurfa merkezli 5 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında BDP il başkanı ve yardımcısının da bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, KCK'nın faaliyetlerini yöneten ve yönlendiren şahıslara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Şanlıurfa kent merkezi, Viranşehir, Suruç ve Ceylanpınar ilçeleri ile İstanbul , Diyarbakır , Eskişehir ve Muş'ta önceden belirlenen adreslere sabah eş zamanlı operasyon düzenlendi. 

Mahkeme kararı doğrultusunda Şanlıurfa kent merkezinde BDP'nin “Siyaset Akademisi”, Kürt Dili Araştırma ve Geliştirme Derneği ile BDP Ceylanpınar ilçe teşkilatında da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince arama yapıldı. Ayrıca operasyon kapsamında BDP Şanlıurfa İl Başkanı Fatma İzol ve yardımcısı Mehmet Vural'ın da evinde yapılan armanın ardından gözaltına alındığı belirtildi. Söz konusu adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda yasak yayın, hard disk ile bazı dokümanlar ele geçirdi. Operasyonlar kapsamında gözaltına alınan toplam 28 kişi sorgulanmak üzere TEM Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/108732310873236

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  korkaklık!!! - barışa hasret

  sol hareketi ve siyaseti yani kürt ilerlemesi...son zamanlarda kürt halkı ciddi anlamada ilerleme kat etti..türkiyenin 4.büyük partisi ünvanını kavuştu...bunu gören hitlerin devamı AKP takiyyecileri bunu durdurmak için kck safsatasını çıkardı kürd halkına top yekün imha dedi..dağda ölüm şehirde yakalama...bu çirkin sadist hamlesiyle kürd halkına diz çöktürmeye çalışılıyor...12 eylülü bile solladı herkes kendi etrafındaki insanlarda korkar hale geldi dinlemeler keyfi tutuklamalar..yani kısacası bu krli entrikalar ülkeyi çok kötü noktalara taşıyacaktır...her cezaevine atılan aktivist birer muhalif olyur..bu zihniyeti en kötü iktidar asayiş sağlıyayım derken güvenliği hepten sarmış görünüyor...her şey allak bullak...her gün çatışma haberleri her gün zam hayatımızı nefes alamaz tecrite dönüştürdü bu zalim güruh mahluklar..!!!90 yıllık türkiye mantalitesi hep aynı...bir başkadır memleketim havasına suyuna toprağına!!! şarkı nakarat hep aynı..!!!

  kökünü kazıyın - Mustafacenc

  bence tam gaz üzerlerine gidilmeli bu ülkeyi ne sanıyorsunuz ringonun ahırımı her önüne gelen bir yapılanma içerisinde sanki başı boş bir devletmiş gibi ha daha önce öyle olabilir cuntanın elitlerin kısaca belli kesimin parmağında oynattığı bir devlet olabilir ama o günler gelmez bir daha korkacak hiç bir şey yok sonuna kadar devam

  Bu, Tehdit ve şantajla Masaya Otur anlamına geliyor - turkdanis

  iktidar kendi doğrularını,kabul ettirtmek için, dayatma,tehdit,şantaj ile masaya oturtma peşinde, tabi işine gelen maddeleri kabul ettirtme peşinde, Atatürkçe Düşünme derneği yöneticilerine ne olduysa bunlarada aynısı oluyor, onlar ergenekoncu oldu, bunlarca kck cı oldu,yarın biz ne olacağiz??*

  operasyon - agit2172

  vicdan sahibi olan biri olarak sonrada bdpli olarak şunları söylemek isterim; her gün bi operasyon yapılıyor diye alışacak değiliz ve asla kabullenmeyiz bu durumu.. emin olun tek suçları akpli olmamak. bu gün ergenekonu balyozu gösterip chplileride tutujluyor.. kendi adaletini dağıtmaya çalışıyor..

  polis devleti - mohikan123

  evet büyük bir dalga var ama bu kck ergenekon dalgaları değil.bu akp güdümündeki polis ve savcılarının halk ile dalga geçmesi başka birşey değil.polisleri askerlikten muaf sayarak polis devletinin ilk adımını atmışlardı yargıyı ele geçirerek bu yolda ilerlemeye devam ediyorlar polis yazıyor asker savcı onaylıyor sonra insanlar yıllarca hapishanelerde çürüyor.akp ve talancılarıda yemeye devam ediyor.

  BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN DİYOR Kİ - pispor

  Ey BDP Kandil imralı PKK ile irtibatını kes.Benimle Müzakere et.ben sana ne istediğini değil benim dediklerimi kabul edeceksin.Yoksa yedi bin üyeni tutukladım hapislere tıkarım.Ve daha yüz elli bin üyeni daha toplar içeri atarım ve atmaya da devam edeceğim.aklını başına devşir.