KCK'dan çok sert 'Hizbullah' açıklaması

KCK'dan çok sert 'Hizbullah' açıklaması
KCK'dan çok sert 'Hizbullah' açıklaması

Cumartesi gecesi meydana gelen silahlı saldırıda hayatını kaybeden 28 yaşındaki Özcan Temel dün toprağa verilmişti.

Batman'da cumartesi gecesi bir düğün törenine açılan ateşte 28 yaşında bir gencin hayatını kaybetmesinin ardından gerginlik sürerken, KCK'dan da konuyla ilgili çok sert bir açıklama geldi.

Radikal.com.tr - KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı adına yapılan ve Fırat Haber Ajansı’nda (ANF) açıklamada, “Bu saldırıların arkasında AKP ve yeşil Ergenekon’un varlığı görülmelidir" denilerek halk, ‘saldırıların üzerine gitmeye’ davet edildi.

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı’nın yazılı açıklamasında, saldırının tesadüf olmadığı ve benzer saldırıların ‘seçim dönemi ve sonrasında yaygınlaşabileceği’ öne sürüldü.

“Rojava’da silahlı çetelerin Kürt halkına saldırması 1990’lı yıllarda Kürtlere karşı yürütülen kirli savaşın Suriye 'de pratikleşmesidir” denilen açıklamada, “Son zamanlarda kendilerini Huda-Par olarak örgütleyen Hizbullah’ın yayın organlarında Kürt Özgürlük Hareketi'nin ve BDP 'nin hedeflenmesi, böyle bir saldırının psikolojik ortamının hazırlandığını gösteriyordu. 1990’lı yıllarda olduğu gibi devletin bu saldırılara göz yumup destekleyeceği de anlaşılınca bu saldırılar başlatılmıştır. 1990’lı yıllardaki kontra cinayet tecrübelerini bu yeni saldırı döneminde de kullanılacakları anlaşılmaktadır” denildi.

Batman’daki silahlı saldırının bir ‘tesadüf’ olmadığı öne sürülen KCK açıklamasında şöyle denildi:

“Huda-Par denilen 1990’lı yıllarda devlet himayesinde Kürtleri katleden bu çevrelerin Rojava’daki çetelerle iç içe oldukları netleşmiştir. Şimdi hem Kuzey Kürdistan'da hem Rojava’da İslam maskeli bu kontralar AKP hükümeti ve yeşil Ergenekon tarafından Kürt Özgürlük Hareketi'ne saldırtılmaktadır. Halkımız ve demokrasi güçleri bu cinayetlere karşı protestolarını her yerde yükseltmeli ve bu saldırılara dur demelidir. Bu cinayetleri protesto eden yaygın gösteriler yapılmalıdır.”


  http://www.radikal.com.tr/115892911589298

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kck'dan çok sert 'Hizbullah hk. - runekson

  provokasyon amaçlı münferit bu tür saldırıların üzerinden yanlış değerlendirmeler yapılarak olayın genelleştirilmesini çok hatalı buluyoruz.Bunun yerine olay nasıl olmuştur kim yapmıştır faillerinin bulunarak konuşturulup ondan sonra bu tür değerlendirmelerin yapılmasını daha anlamlı buluyoruz.

  Etme bulma dünyası - adiyez

  Sen git hizbullah şeyhinin yeğenini öldür, partisini bas. Şeyhin evini tara, bomba at, sonra da adamlar diklenince yandım anam. Etme bulma dünyası... Müslüman kürtlerin hizbullaha olan teveccühü pkk ve türevlerinden daha fazla, pkk da bunu gördüğü için hizbullahı sindirmeye çalışıyor.elinden geleni ardına koymuyor. son bir ayda olan olaylara şöyle bir bakın, pkk hizbullaha ne kadar saldırıda bulunmuş. burada sana ekmek yok demeye getiriyor. karşılığını da görmesi gayet doğaldır.

  siyasi islam - karayel1965

  meshur bir türkce söz vardir"müslüman mahalesinde salyangoz satilmaz"bu hizbilerin yapmak istedigi bundanda beter.kürtler devlet olmadigi icin islami en saf dogal halini yasiyor yani hicbir siyasi ideoloji etkisinde kalmadan onun icindirki kürtlerden cok din alimleri cikmistir bu dünyaca kabuledilen bir olguyken kalkip kürdistana vahabi yasam tarzini siyasi islami dayatmak kürdistanda islami imha etmekten baska birsey degildir.beynimin bir tarafinda tiksinti gitikce büyüyor irkciliktan nefret ettigim kadar siyasi islamdanda o kadar nefret etmeye basladim Allah islami siyaseten muhafaza etsin halkinda islama olan güveni sarsmasin insallah.

  bagzı seyler - UNDECLARED50

  Editör, önceki okur yorumunu şöyle düzeltir: V. (vladimir diye okunur) Mehmet Demirkol’a sordum, Ne Yapmalı? Dedi ‘rakip yeşil ergenekon taktiğine döndü. Bu durumda Drogba’yla Webo’yu (Pavey ve Önder olarak okunur) birlikte oyuna sürmeli ve Kazova dizilişine geçmeli. ‘Büyük hoca’nın denenmiş taktikleriyle tur imkansız’.

  //// - Al Capone

  KCK ilginç bildirisi / siz gerçekten kck misiniz ? bildiriniz sanki bir AKP şubesi gibi bir açiklama yaptiniz

  Hüda-Par Derin Törizmdir - panoramame100

  Hüda-Par tamamen Kürt halkının kanı üzerine Tansu çiller tarafından kurulmuş bir örgüttür

  özsavunma - elifarzella

  halkın özsavunma gücü gereken cevabı verecektir bu şeytanlara!