KCK'dan gözaltına alınan gazeteci MİT'çinin canlı yayın paniği: Yapmayın!

KCK'dan gözaltına alınan gazeteci MİT'çinin canlı yayın paniği: Yapmayın!
KCK'dan gözaltına alınan gazeteci MİT'çinin canlı yayın paniği: Yapmayın!
Taraf gazetesinin adını deşifre ettiği MİT İrtibat Görevlisi gazeteci Mustafa Özer, Emniyet'teki ifadesinin kayıp olduğunu söyleyince Sevilay Yükselir söz konusu ifadeyi bulduklarını ve yayınlayacaklarını söyledi. Bunun üzerine panik olan Özer, yayında olduklarını fark etmeden sessizce, "Yapmayın, yapmayın" dedi.

RADİKAL - 2012’de Taraf Gazetesi’nin adını deşifre ettiği MİT İrtibat Görevlisi ve ' gazeteci ' Mustafa Özer, KCK Soruşturması’nda neden gözaltına alındığını ilk kez açıkladı. A Haber 'de yayınlanan ve Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programının konuğu MİT Ajanı olduğu KCK operasyonlarında ortaya çıkan eski AFP foto muhabiri Mustafa Özer'di.

2012'de Taraf gazetesinin adını deşifre ettiği MİT İrtibat Görevlisi Gazeteci Mustafa Özer, Emniyet'teki ifadesinin kayıp olduğunu söyleyince Sevilay Yükselir söz konusu ifadeyi bulduklarını söyledi.

"BULDUYSANIZ YAYINLAMAYIN, BANA VERİN"

Yükselir, bulunan ifadeden bazı bölümlerin VTR olarak yayınlanacağını söyleyince Özer de "Eğer o ifadeyi bulduysanız yayınlamayın bana verin." dedi.

"YAPMAYIN..."

Ancak Yükselir ifadeden kısa bir bölüm yayınlanacağını söyleyerek VTR'nin yayına girmesini istedi.

Tam o anlarda ise Özer, yayında olduklarını fark etmeden sessizce "Yapmayın, yapmayın" dedi.

BU EMNİYETTEKİ KAYIP İFADE DEĞİL

Özer'in tepkileri eşliğinde yayına giren VTR'nin bir süre sonra yarıda kesildiği görüldü. Tekrar söz alan Mustafa Özer, "Bu gösterdiğiniz ifade polis ifadesi değil. Bu var olan savcılık ifadesi" dedi.

Özer ifadede söylemediği bazı cümlelerin eklendiğini, söylediği bazı cümlelerin de çıkarıldığını söyledi.

 

Programda dikkat çeken bir diğer detay ise canlı yayında yüzü sansürlenen Özer'in VTR'lerde yüzünün net bir şekilde görünmesiydi.