Keçi Muharrem'e tazminat davası

Soyadının açıklanmasını istemeyen 28 yaşındaki güvenlik görevlisi Muharrem K., reklam filmindeki 'Keçi Muharrem' nedeniyle bir GSM firmasına tazminat davası açtı.

DENİZLİ - Soyadının açıklanmasını istemeyen 28 yaşındaki güvenlik görevlisi Muharrem K., reklam filmindeki 'Keçi Muharrem' nedeniyle bir GSM firmasına tazminat davası açtı. Reklamdaki 'Muharrem' adlı keçi nedeniyle alay konusu olduğunu, kendisiyle 'Keçi Muharrem' diye dalga geçildiğini öne süren güvenlik görevlisi, Medeni Kanun'un 24 ve 25'inci maddelerine göre kişilik haklarına saldırı yapıldığı gerekçesiyle 5 milyar lira tazminat ve reklamın yayından kaldırılmasını istedi.
'Karizmam yerle bir oldu'
Muharrem K., şunları söyledi: "Kontör kartı reklamında, çoban çocuk ile babası, senaryonun kurgusuna göre keçiye 'Muharrem' diye sesleniyor. Reklamda 'Muharrem kayada kaldı', 'Ne senden çoban olur ne Muharrem'den keçi' diyalogları var. Bin kişinin çalıştığı tekstil şirketinde güvenlik görevlisiyim. Otoritem sarsıldı. Bazı tanıdıklar telefon açıp reklamı dinletiyor. Eşim de bir tekstil firmasında çalışıyor. Arkadaşları onunla 'Senin keçi ne yapıyor?' diye dalga geçiyormuş. Karizmam yerle bir oldu. Reklam yüzünden bunalıma girdim."