Kedi işkencecisine 3 yıl hapis!

Kedi işkencecisine 3 yıl hapis!
Kedi işkencecisine 3 yıl hapis!
Eskişehir'de bir kediyi yaralayarak telef eden ve görüntülerini sosyal medyada paylaşan üniversite öğrencisi, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Eskişehir’de bir kediyi yaralayarak telef eden ve görüntülerini sosyal medyada paylaşan üniversite öğrencisi, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 9 Şubat 2014 tarihinde Eskişehir’de yaşandı. Sahiplendiği kediyi yaralayan üniversite öğrencisi M.C.A., hayvanın can çekişme görüntülerini sosyal paylaşım sitesinde yayınladı. Olayın ardından M.C.A., yarıyıl tatili için gittiği memleketi Bartın’da gözaltına alındı. İfadesi alınan M.C.A. serbest bırakılırken, hakkında konuyla ilgili dava açıldı.

Eskişehir 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına tutuksuz sanık M.C.A., anne ve babası, hayvanseverler ve avukatlar katıldı. Duruşmada konuşan M.C.A. suçunu kabul ettiğini söyleyerek, “Pişmanım ama sürekli hayvan öldüren bir insan değilim. Evimde de hala kedi ve köpek besliyorum. Kötü bir insan olsam hala hayvan beslemem. Psikolojim bozuk değildir. Vereceğiniz cezanın ertelenmesini talep ediyorum” diye konuştu.

Duruşmaya katılan avukatlar ve hayvanseverler ise M.C.A.’nın cezalandırılmasını talep etti.


KARAR

Kararı açıklayan Hakim Orhan Küçükfidancı, sanık M.C.A.’nın ‘haklı bir neden olmaksızın sahipli bir hayvanı öldürme’ suçunu işlediğinin sabit görüldüğünden 3 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Küçükfidancı kararın açıklanmasının ardından, “En üst hadden vicdanıma dayanarak ceza verdim” dedi. 
 


  ETİKETLER:

  Bartın

  ,

  Hakim

  ,

  Ceza

  ,

  hapis

  ,

  kedi

  ,

  sosyal

  ,

  Asliye

  ,

  Avukatlar

  ,

  yarıyıl

  http://www.radikal.com.tr/135053613505362

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu habere bu şekilde mi başlık atılır? - sertirmak

  Radikal, gün geçtikçe gözden düşüyorsun. Ne biçim başlık bu. Yaralayarak telef etmişti ne demek. İyi ki hakim sizin gibi tür ırkçılığı yapmamış. Rezalet...

  eksik haber - Gurcan Uzoglu

  Eeeee... sonra ne oldu. Nekadar eksik haber. Sonra ne oldu? Tutuksuz yargılanıyordu bu. Sonra hemen tutuklanıp hapse konuldumu, yoksa falancadan filancaya tekabül ettiği için serbestmi kaldı. Haber ejansından al haberi yapıştır gitsin haberciliği.