'Kedi Mahmut' iş üzerinde yakalandı!

'Kedi Mahmut' iş üzerinde yakalandı!
'Kedi Mahmut' iş üzerinde yakalandı!
Adana'da 'Kedi' lakaplı hırsız zanlısı 26 yaşındaki Mahmut Duran, bu sabah duvardan tırmanarak bir evi soymaya çalıştı. Fark edilince hırsızlığı gerçekleştiremeyen Duran, kendisini fark eden komşunun çektiği fotoğraflar sayesinde yakalandıKübra POLAT/ADANA

Olay, Yenibaraj Mahallesi 68027 Sokak’taki Çoşarpınar Apartmanı’nda saat 04.00 sıralarında meydana geldi. 17 yaşındaki A.A ile birlikte, Kadir Alkar’a ait 4 katlı apartmana gelen Mahmut Duran, bir süre etrafı izledikten sonra birinci kattaki dairenin balkonuna tırmandı. Bu sırada onları fark eden bir kişi, onların gelip beklemeleri ve tırmanmalarını fotoğrafladı. Ardından da polise haber verdi. Polisi fark etmesi üzerine Duran ile A.A. kaçtı. Vatandaşın çektiği fotoğrafları inceleyen polis hırsız şüphelisinin Mahmut Duran olduğunu fark edip, aynı mahallede yakaladı. Duran ile birlikte A.A. da ele geçti. A.A., Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edilirken, Hırsızlık Büro Amirliği’ne götürülen Mahmut Duran suçlamayı kabul etmeyip, kimsenin evine girmeye kalkmadığını söyledi.
Yaklaşık 5 yıl önce de tırmanarak girdiği bir evde hırsızlığı gerçekleştirip, aynı suçtan hüküm giyen ve 8 ay önce tahliye edilen Duran’ın hırsızlıktan sabıkası olduğu, aynı yöntemle hırsızlık yaptığı ileri sürüldü.(dha)