Kedi yangın çıkardı, 5 hasta sevk edildi

Şırnak Devlet Hastanesi'ndeki elektrik panosuna giren kedi yangına yol açtı. Kısa sürede söndürülen yangından sonra beş hasta Cizre Devlet Hastanesi'ne sevk edildi


ŞIRNAK - Şırnak Devlet Hastanesi’nde ana elektrik panosuna bir kedinin girmesi nedeniyle çıkan yangın sonucu yoğun bakımdaki 5 hasta Cizre Devlet Hastanesine sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Şırnak Devlet Hastanesi’ne ait elektrik ana panosuna bir kedinin girmesi nedeniyle oluşan kısa devre yangına yol açtı. Yangın kısa sürede söndürüldü. Hastanenin elektriksiz kalması sonucu 5 hasta ambulanslarla Cizre Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken, 2 hastanın da kollarında serumla yakınları tarafından evlerine götürüldüğü gözlendi.

Şırnak Devlet Hastanesi’ne gelerek yetkililerden bilgi alan Vali Yardımcısı Mahmut Kaşıkçı yaptığı açıklamada, panonun yanmasına bir kedinin yol açtığını bildirdi. Kaşıkçı, "Devlet hastanemizin elektrik ana panosuna bir kedinin girmesi sonucu yangın çıktı ve pano yandı. Ana panonun yanması nedeniyle jeneratörümüz de devre dışı kaldı. Bunun üzerine yoğun bakım servisinde bulunan 5 hasta Cizre Devlet Hastanesine sevk edildi" dedi.

Yaklaşık bir saat süren çalışmalar sonucu ana pano onarılarak Şırnak Devlet Hastanesine yeniden elektrik verildi.(aa)