'Kedimi bulun'

'Kedimi bulun'
'Kedimi bulun'
Bahar Çınar, Atatürk Havalimanı'nda kaybolan kedisi için eylem yapıyor. 4 gündür kayıp olan kedisinin açlıktan ölebileceğini söyleyen Çınar, "Taksim'de de eylem yapacağım" dedi.

Bahar Çınar’ın 1 yaşındaki kedisi Pamuk, Atatürk Havalimanı apronunda kayboldu. Kedisinin kaybolmasını gözyaşları içinde anlatan Çınar, “Perşembe günü kızkardeşim kedimle birlikte Bodrum’a gelmek için Atatürk Havalimanı’na gelmiş. İşlemlerin ardından uçağa gelmek için otobüse binmişler ve uçağın altına gelmişler. Bu sırada kafesin içinde bulunan kedim, uçağın motor seslerinden korkarak, kafesin kapısını zorlamış, açılan kapıdan kaçarak apronda kaybolmuş” dedi.
Bahar Çınar kızkardeşinin kedinin peşinden gitmesine de izin verilmediğini söyledi: “Benim kedim çok ürkektir evden dışarı çıkmaz. Eve bir misafir geldiği zaman korkudan yatak altında saklanır. Kedimin apronda kafesinden çıkmasının ardından kız kardeşim peşinden koşmak istemiş ama oradaki yetkililer, ‘Burası yasak bölge gidemezsiniz’ demiş. Hatta kızkardeşim uçağın merdiveninde bir süre beklemiş ve kedimin peşinden bakmış ama yetkililer hemen uçağa binmesini söylemişler.”

İlgilenen yok
Kedisinin kaybolduğu haberini aldıktan sonra hemen uçağa binip İstanbul ’a gelen Çınar, ilgisizliğe isyan etti: “İstanbul’a geldiğim an havayolları yetkililerine gidip durumu söyledim ama onlar polise bile haber vermemişler. Ben 4 günden beri kedimi arıyorum. Benim kedim açlıktan ölecek. Burada birçok havyan kayboluyor ama onları bulmak için hiçbir çaba sarf edilmiyor. Bu pankartın İngilizcesini de yazıp Taksim’e gideceğim. Burada kaybolan hayvanlar sefil oluyor. Ben dört gündür perişanım ve buradayım. Kedim bulunana kadar gitmeye de hiç niyetim yok.”