Kekemelere telefon indirimi için dava

Karaelmas Üniversitesi'nde memur olarak çalışan Hasan Başar, 16 Nisan 2005 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdı. Kekeme olan Hasan Başar, rahatsızlığı nedeniyle...

ZONGULDAK - Karaelmas Üniversitesi'nde memur olarak çalışan Hasan Başar, 16 Nisan 2005 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdı. Kekeme olan Hasan Başar, rahatsızlığı nedeniyle telefonda normal bir kişinin konuşma süresinin en az üç-dört katı konuşarak yüksek fatura bedelleri ödemek zorunda kaldığını anlatarak, kekemelere telefon indirimi istedi.
Başbakanlık mektubu Türk Telekom Genel Müdürlüğü'ne havale etti. 6 Mayıs'ta Türk Telekom'dan Başar'a gelen cevapta ise "29 Ocak 2000 gün ve 23948 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 4502 sayılı kanun uyarınca, talebinizin karşılanması mümkün değil" denildi. Bunun üzerine internetten araştırma yapan Başar, "Yasal olarak özürlü, yaşlı ve sosyal açıdan korunmaya muhtaç insanlar için ekonomik avantajlar sağlanması gerektiğini öğrendim. Bu nedenle Zonguldak Asliye Hukuk Mahkemesi'ne Türk Telekom aleyhine 50 bin YTL tazminat davası açmak için avukatım aracılığıyla yasal süreci başlattım" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7466337466330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.