Kelepçeyle sınava giren Gezi eylemcisi psikolojiyi kazandı!

Kelepçeyle sınava giren Gezi eylemcisi psikolojiyi kazandı!
Kelepçeyle sınava giren Gezi eylemcisi psikolojiyi kazandı!
Gezi eylemlerine katıldığı gerekçesi ile tutuklanan Erdal Kozan, kelepçeli olarak getirildiği üniversite sınavında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü kazandı.

Radikal.com.tr - Erdal Kozan, Ankara 'da 18 Haziran tarihinde 26 ayrı adrese düzenlenen operasyonda, yaklaşık 30 kişi ile birlikte Gezi eylemlerine katıldığı gerekçesi ile gözaltına alındı. Ailesi ile yaşadığı evden sabaha karşı gözaltına alınan Kozan, yaklaşık bir hafta önce girdiği Yüksek Öğretim Giriş Sınavı'nda (YGS) ilk 20 bine girmişti.

Milliyet'in haberine göre, YGS'de başarılı bir sonuç elde eden Kozan, üniversiteye yerleşmek için girmesi gereken Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) ise tutuklandığı için elleri kelepçeli olarak getirilmişti. 

Eylemcilerin suçu büyük: Erken iftar


'ÖRGÜTÜ BİZ Mİ BEĞENİYORUZ?'Tutuklandığı mahkemeye çıkartıldığında hakime sorduğu, "Arama kararında 9 örgüt var. Hangi örgüt üyesi olduğumuz belirtilmemiş. Örgütü siz mi seçiyorsunuz yoksa biz mi beğeniyoruz ?" sorusu ile özellikle sosyal medyada gündem oluşturan Kozan, sınav sonucunda Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü kazandı. 

Twitter CEO'su: 'Türk hükümeti ile anlaşmadık'


Halen Ankara Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Kozan, kazandığı bölümde devam zorunluluğu olduğu için tutukluluk halinin devam etmesi halinde, okuluna kayıt yaptırıp dondurmak zorunda kalacak ve tutuklu bulunduğu süre boyunca eğitim hakkından mahrum kalacak.

Orhan Kemal Cengiz yazdı. "Times'a davanın kazanılma ihtimali"

İftar, İstiklal Caddesi'nde yapıldı


  http://www.radikal.com.tr/114392111439219

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kelepçeyle sınava giren Gezi eylemcisi psikolojiyi kazandı! - ms@deniz

  Bay Başbakan bu tablodan utanmıyor musun, Mısır'daki diktatörlüğü ve darbeyi kınarken bu tabloya ne diyorsun???

  Korkunun ecele faydası yoktur. - Kayzer1420

  Erdoğan'a muhalif olan gençler boş insanlar değildir.Bu yüzden Akepe'nin bu gençlikten korkması normaldir.

  TÜRKİYE'NİN BÖYLE CESUR GENÇLERE İHTİYACI VAR - UYİ35

  Türkiye'de büyük işler yapabilecek insanlar böyle özgür ruhlu, risk alabilen gençler arasından çıkacaktır, cemaat himayesinde benliğini yitirerek robotlaşmış olanlardan değil.

  İşte korkacağınız çocuk... - xterso

  Örgüt üyesi olduğu için değil, fazla zeki olduğu ve iktidar için yüksek tehlike arzettiği için tutuklanmış belli ki. Çocuklarımızdan nefret eden bir ülkeyiz ne de olsa. Oysa Başbakanımız çocukları çok seviyor ama yalnız kendi çocuklarını seviyor.

  Gelişine vurmuş... - turq_82

  Hakime sorduğu soru son zamanlarda görülen en sağlam kapaktır sanırım. En yakın zamanda özgürlüğüne kavuşması dileğiyle.

  MUHTEŞEM SORU - FAPA56

  Soru muhteşemde Hakim ne cevap verdi acaba ben onu merak ediyorum

  BIRAKIN OKULUNU OKUSUN! - yagareser

  Erdal KOZAN hemen serbest bırakılmalıdır. Anlaşılan o ki Gezi Parkı direnişlerine katılmaktan başka "suçu" yok. Bu direnişlere katılan binlerce kişiden biri. Yalnız hakime sorduğu soruyla biraz orantısız zeka! kullanmış gibi...