Kemal Benol son yolculuğuna uğurlandı: Acımızı mücadeleye çevireceğiz

Kemal Benol son yolculuğuna uğurlandı: Acımızı mücadeleye çevireceğiz
Kemal Benol son yolculuğuna uğurlandı: Acımızı mücadeleye çevireceğiz
Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden İnşaat-İş Sendikası üyelerinden Kemal Benol, Üsküdar'da son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede küçük oğlu Deniz Benol, "Babam bir devrimciydi, devrimci gibi yaşadı. Acımızı mücadeleye çevireceğiz" diye konuştu.

İSTANBUL Ankara 'da önceki gün düzenlenen 'Barış ve Demokrasi ' mitinginde gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybedenlerden Kemal Tayfun Benol için Üsküdar Şakirin Camii'nde öğle namazını müteakiben cenaze namazı düzenlendi.

Cenaze törenine Kemal Tayfun Benol'un aile ve akrabalarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerinde çeşitli afiş ve pankartlarla camiye gelen kalabalık, yaşanan terör saldırısına tepki sloganları attı.

Saldırıda hayatını kaybeden Kemal Tayfun Benol'un oğlu Deniz Benol, “Anlatması zor ancak şunu diyebilirim; babam bir devrimciydi ve hep devrimci olarak yaşadı. Bir devrimcinin ölmesi gerektiği gibi eylem sırasında slogan atarken öldü. Çok acı çekiyoruz ama yine de onun için iyi oldu. Hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum" dedi.

Öğle namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından Kemal Tayfun Benol'un cenazesi, alkışlar ve sloganlar eşliğinde cenaze arabasına taşındı. Benol'un cenazesi defnedilmek üzere Maltepe Başıbüyük Mezarlığı'na götürüldü.

(Cengiz ÇOBAN / DHA)

Kemal Benol'un oğlu Deniz Benol

 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  Demokrasi

  ,

  Aile

  ,

  Eylem

  ,

  çoban

  ,

  öldü