Kemer'de fırtına ağaçları söktü

Kemer'de fırtına ağaçları söktü
Kemer'de fırtına ağaçları söktü
Kemer'de etkili yağış ve fırtına birçok reklam tabelasının yerinden çıkmasına, bazı ağaçların kökünden sökülmesine neden oldu

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde etkili yağış ve fırtına birçok reklam tabelasının yerinden çıkmasına, bazı ağaçların ise kökünden sökülmesine neden olurken, Kemer Plajı'nda da büfe ve tuvaletleri su bastı. Gedelme Köyü'ne giden yol üzerinde meydana gelen toprak kaymaları nedeniyle ise bazı yayla köylerinin yolları ulaşıma kapandı.

Kemer'de geceyarısından beri etkili olan yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran yağış ve fırtına birçok reklam tabelasının yerinden çıkmasına, bazı ağaçların ise kökünden sökülmesine neden oldu. Gedelme Köyü'ne giden yol üzerinde meydana gelen toprak kaymaları nedeniyle bazı yayla köylerinin yolları da ulaşıma kapandı. Kemer Belediyesi ekiplerinin yolu açma çalışmaları sürüyor. Ayrıca şiddetli yağışla birlikte hızı zaman zaman saatte 80 kilometreye ulaşan fırtına ve dev dalgalar nedeniyle Kemer Plajı'nda birçok büfe ve tuvaletleri de su bastı.

2003 yılında taşarak sel felaketine neden olan Ağva Deresi'nde ise yeni bir taşma tehlikesine karşı itfaiye tarafından önlemler alınıyor. Öte yandan Kemer'le Çamyuva arasındaki Ağva Deresi üzerinden ulaşımın sağlandığı yol da tamamen sular altında kaldı.
Meteoroloji yetkilileri, ilçede yağış ve fırtınanın hızını artırmasının beklendiğini kaydetti.