Kemer'de UFO heyecanı

Kemer'de UFO heyecanı
Kemer'de UFO heyecanı
Vatandaşlar gece gökyüzünde zaman zaman sabit duran, şekil değiştiren bir cisim gördü. Cisim daha sonra gözden kayboldu


Saffet YENİGÜN

ANTALYA - Kemer İlçesi'nde UFO (Tanımlanamayan Uçan Cisimler- Unidentified Flying Objects) heyecanı yaşandı. Saat 03.30 sıralarında zaman zaman sabit duran, şekil değiştiren ve gökyüzüne doğru yükselen cisim, bir süre sonra hızla gözden kayboldu.
Kemer'de saat 03.30 sıralarında ilçe merkezindeki Çalış Tepesi'nde görülen cisim korku yarattı. Amatör kamerayla kaydedilen cisim, önce Çalış semalarına ışık saçarak yükseldi, daha sonra hızlı hareketlerle gökyüzünde kayboldu. Zaman zaman farklı geometri şekillerine giren, üzerinde küçük şekillerin bulunduğu cismi gören bir grup plaja doğru koşarken bazıları bunun Türkiye'yi ziyaret eden UFO'lar olduğunu savundu.


UFO'YU ANLATTILAR


Kemer'de UFO'yu gördüklerini öne süren otel çalışanları, ışık saçan cismi önce gökyüzünden düşen bir göktaşı sandıklarını cisim hızla yer değiştirince heyecana kapıldıklarını anlattı.
Saat 03.30 sıralarında otelin tam karşısında deniz tarafından turuncu bir cismin hızla yukarı doğru yükseldiğini gördüğünü anlatan Asdem Park Otel'in güvenlik görevlisi Erman Bulut, şunları söyledi:
“Önce anlam veremedim. Daha sonra dışarı çıktığımda 2 masa büyüklüğünde bir cismin gökyüzüne doğru tırmandığını gördüm. Uçak ya da balon değildi. Altıgen şeklindeydi ve ateş saçıyordu. Etek gibi kıvrılarak gökyüzünde parçalar bırakıyordu. Çok korktum. Heyecandan ellerim titredi. Denize doğru gidince, plaja düştüğünü sandım. Çünkü, hızla alçalmaya başladı. Peşinden koşmaya başladım. Birden tekrar yükselerek gökyüzüne çıktı. Hızla yukarıya doğru yükselip, yıldızlara kadar uzaklaştığını izledim. Hayal ya da rüya değildi. Turuncu bir florasan lambası gibi parlıyordu. Bana göre kesinlikle bir UFO. Böyle bir şeyi insanın hayatında görmesi çok nadirdir. Gördüğüm için çok mutluyum ve hala heyecan içindeyim. Gece sabaha kadar heyecandan gözüme uyku girmedi. Eğer bu kainatta 80 bin alem varsa UFO'lar ve uzaylılar da vardır.”
Aynı otelde güvenlik görevlisi olan Mehmet Aydın, çok parıltılı yüksek ışık nedeniyle panik içinde yola çıktıklarını anlatırken, “Deniz tarafından gelen cismin ne olduğuna baktık. Cismin ışıkları turuncu ve kırmızı karşımıydı. Çok fazla ışık saçıyordu. Önce ‘uçak' dedik. Ama uçak olamazdı. Sonra balon olduğunu düşündük. Ama altıgen şeklindeydi ve ışık saçıyordu. Sonra yavaş yavaş yükselmeye başladı. Yukarı yükselirken bir cisim bıraktı. Bu cisim denize doğru düştü. Biz de bu cismi aramak için sahile koştuk. Bir saat boyunca sahilde o cismi aradık ama bir şey bulamadık” dedi.
Otel çalışanlarından Sezgin Cesur da bu cismin göktaşı olduğunu düşündüğünü, düştüğü sırada durduğunu, tekrar yukarı çıktığını anlatırken, “Sonra tekrar indi. Sahile doğru yol alınca biz de arkadaşlarla peşinden koştuk. Bir tül gibiydi. Turuncu bir florasan lambası gibi parlıyordu. Gece sabaha kadar heyecandan gözüme uyku girmedi” dedi. (dha)