Kemer'deki alkol üçüncü canı da aldı

Kemer'deki alkol üçüncü canı da aldı
Kemer'deki alkol üçüncü canı da aldı

Komadaki iki Alman öğrenci özel hava ambulansıyla ülkelerine götürülmüştü.

Kemer'de içki içtikten sonra alkol komasına giren iki Alman öğrenci tedavi için götürüldükleri ülkelerinde kurtarılamadı. Böylece olayda ölenlerin sayısı üçe yükseldi


BERLİN - Almanya’dan tatil için gittikleri Antalya’nın Kemer ilçesinde aşırı alkolden komaya giren ve daha sonra Almanya’ya getirilen Alman gençlerinden ikisi hayatını kaybetti.
Lübeck Savcılığı basın sözcüsü Klaus-Dieter Schultz, savcçılığın olayla ilgili soruşturmayı genişlettiğini, 17 ve 19 yaşlarındaki Jean Pierre Follkovt ve Jan Lange adlı gençlerin cesetleri üzerinde otopsi yapılacağını açıkladı. Schultz, gençlerin ölüm nedenlerinin tam olarak bilinmediğini, Türkiye’de meydana gelen bu olayı Almanya’dan nasıl aydınlatabileceklerine bakacaklarını kaydetti. İki gencin yarın Lübeck’te toprağa verileceği bildirildi. Türkiye’de alkol komasından hayatını kaybeden Alman genci Rafael Neca adlı genç daha önce toprağa verilmişti.Rafael Neca ile birlikte 26 Mart tarihinde Kemer’de aşırı derecede alkol alan ve rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 4 öğrencinin durumunun düzeldiği, iki gencin hala komada olduğu bildirilmişti. (aa)