Kenan Evren heykeli depoya kaldırıldı

Kenan Evren heykeli depoya kaldırıldı
Kenan Evren heykeli depoya kaldırıldı
7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in memleketi Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ndeki heykeli, anıtın yerinin değişeceği gerekçesiyle kaideden söküldü ve hal binası deposuna konuldu.

Alaşehir Belediyesi bir süre önce Atatürk ve Cumhuriyet Bulvarları’nda yeni düzenleme yaptı. Düzenlemenin ardından Beş Eylül Mahallesi, Atatürk Bulvarı’ndaki 1980 askeri darbesinin Genelkurmay Başkanı olması nedeniyle eleştirilen, referandumun ardından yargılanma yolunun açılmasıyla hakkında çok sayıda suç duyurusunda bulunulan 7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in heykelinin, trafiği aksattığı gerekçesiyle 10 metre uzağa taşınmasına karar verildi. E

vren’in 1986 yılında dönemin Anavatanlı Alaşehir Belediye Başkanı İsmail Örs tarafından yaptırılan ve asker kökenli olmasına rağmen halkın her kesimini kucaklayıp, demokrasiye geçildiği tasvir edilen 1.5 X 1.80 metre ebatındaki bronz heykel, bugün saat 18.00 sıralarında iş makinileriyle kaideden söküldü ve hal binası deposuna kaldırıldı. Heykelin, yeni kaide yapılıncaya kadar burada tutulacağı bildirildi.

CHP eski İlçe Başkanı Ethem Kaya, “Kenan Evren’in heykelinin kaldırılması hiç bir zaman kayıp değildir, kazançtır” dedi. DHA


  http://www.radikal.com.tr/114260111426019

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çöplüğe - Sinan E

  Bu heykeli depodan alıp çöpe atarmısınız

  böyle bir ülke - A.D

  aradan 30,40 yıl geçmesine rağmen demokrasi ve insan haklarının düşmanı ve t.c yi kan gölüne ceviren seneryoların yazıcısı ve yönetmeni olan kenan ın heykeli hala meydanlarda duruyor ise benim bu ülkeden geleçek adına karanlık günlerden başka güzel bir geleçek düşünemem.

  ......... - billieholiday

  yahu heykel kaldırmalarla bu iş olmaz. olan oldu, atı alan geçti gitti ..ziniyeti kaldırın önce. bitmedi gitti lanet olası. ya asker kostümüyle ya da badem bıyığıyla bir şekilde çıkıyor memleketimin yoluna.

  likapa yorumcu senin bildigin islam fasizmine benzemez bu is - siradanbirisi

  pardon yani ileri demokrasi demek istedim. Bu arada Kenan Evreni Cankayada kim agirladi biliyormusun? AKP´nin 11. noteri Abdullah Gülün kendisi. Ayrica Kenan Evren zati hapisde degil. Gercek darbeci hala disarda, ama sözde darbeciler icerde. Niye? Cünkü Kenan Evren Alevileri sünnilestirmek istedi, zorunlu sünni dindersini okullara uyguladi, zorla alevi köylerine camii yapdirdi, sünni imam hatipleri yogunlastirdi. Ondan dolay akp´liler darbeci Kenan Evreni severler.

  Tekrar konmasın. - brandywine06

  Adı Kenan Evren olan her yerin adı değiştirilsin. İsmi silinsin bu ülkeden. Kenan Evren bu ülkeye en çok zararı olanların başında gelir.

  Ak partinin gerçek kurucusunun heykeli - muratcelik123

  Kenan Evren Ak partinin "gerçek" kurucusudur. Ak partiyi iktidara taşıyan ortamı Kenan Evren hazırlamıştır. İmam hatipleri, zorunlu din dersi, seçim barajı vs.vs. hep Kenan Evrenin eseridir. Aslında o heykeli Ak parti genel merkezinin önüne dikmek lazım...

  Trafiği Engellemek - X120

  Evren, memleketi engellemişti heykeli de trafiği engelliyormuş. Hiç şaşırmadım. Kendilerinden kurtulsak bile heykelleriyle, yasaları-yasaklarıyla yolumuza çıkmaya devam ediyorlar. On metre öteye taşımakla uğraşmayın, depoya kaldırın heykeli.