Kenan Evren'in kızı: 70 milyonun 60 milyonu babamı takdir ediyor

Kenan Evren'in kızı: 70 milyonun 60 milyonu babamı takdir ediyor
Kenan Evren'in kızı: 70 milyonun 60 milyonu babamı takdir ediyor
Kenan Evren'in kızı Şenay Gürvit'ten çok sert sözler geldi. Babasının cenazesine 4 partinin de katılmayacak olması için, "İster gelsinler, ister gelmesinler" dedi. Ailesinin hiç vicdan muhasebesi yapmadığını belirten Gürvit, "70 milyonun 60 milyonu babamı taktir ediyor" dedi.

RADİKAL - 98 yaşında ölen Kenan Evren ile ilgili tartışmalar sürerken CNN Türk ekranların çarpıcı bir canlı yayın bağlantısına sahne oldu. Mirgün Cabas'ın hazırladığı Her Şey'de konuşan Evren'in kızı Şenay Gürvit, babasıyla gurur duyduklarını söylerken eleştirilere karşı çok sert tepki gösterdi.

"70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye takdirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiçbir önemi yok" diyerek eleştirileri ret eden Gürvit, babasının yaptıkları konusunda aile olarak hiçbir vicdani muhasebe içinde olmadıklarını, içlerinin çok rahat olduğunu söyledi. Programın moderatörü Cabas'a da soruları nedeniyle tepki gösteren Şenay Gürvit, "Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil" dedi.

Dikili'de Kenan Evren'in ardından davul-zurnayla helva dağıttılar

Evren'in kızı şöyle konuştu:

BABAM BABACAN BİR İNSANDI

“Babacan bir insandı. İyi yürekli insandı, herkesin iyiliğini isterdi. Bunların böyle olacağını biliyorduk. Bunları hak etmedi. O günden bugüne aynı anayasayla yönetiliyoruz. İşlerine gelince anayasa değiştirilsin diyorlar. Halka yanlış bilgiler vermemek lazım. Babam çok dürüst bir adamdı. Ailecek alnımız ak, bunların hiçbirini hak etmedi. Allah ona yattığı yerde rahatlık versin.
Dört parti de Kenan Evren'in cenazesine gitmiyor

YİNE OLSA YİNE YAPARIM DERDİ

Yine bunlar olsa, yine yaparım derdi. Bunu hiçbir zaman saklamadı. Net bir adamdı. Böyle adamlara Türkiye ’de çok ihtiyaç var. Hele bugünlerde… Tekrar sağlıklı bir ortamda beraber olursak, daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

ASILMALARINI SAVUNMADI

Savunmadı. Her şey saptırılıyor. Medya, toplumu yanlış bilgilendiriyor. Bazı bölüm profesörleri görüyorum ki inanamıyorum. Allah öğrencileri böyle profesörlerden korusun. 12 Eylül ’ü kendi kafalarına göre anlatıyorlar. Umrumuzda bile değil. Hiç bizi ilgilendirmiyor. Bizim hükümetle bir işimiz de yok. Evlatlar olarak vazifemizi yaparız. Bu rütbeler de özel olarak değil hak ettiği için verildi.

İNSANLAR BABAM İÇİN ŞÜKRANLARINI SUNUYOR

Bana günlerdir ne telefonlar geliyor anlatamam. İnsanlar şükranlarını sunuyor babam için. Hayır vicdanen hiçbir şey yok. Bizim ailemizde böyle bir vicdan muhasebesi yapılmamıştır. Bugünkü Türkiye ortamı çok mu güzel? Askerler içeri alındı boşu boşuna. Kimin sesi çıktı söyler misiniz? 'Biz yanlış yönlendirildik' diyorlar, böyle mi devlet yönetilir? Olayları o günün şatları içinde değerlendirmelisiniz. Bugünün şartlarıyla değerlendiremezsiniz.
Cuntaya direniş fotoğrafındaki tutuklu: Evren'in ölümüne üzüldüm...

KİM NE DERSE DESİN ZERRE KADAR UMURUMUZDA DEĞİL

Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil. Herkes diyor ki Evren Paşa sayesinde çocuklarımız okudu. Beni yoldan çevirip 'Evren Paşa sağ olsun' diyorlar. Asılan çocukları babam mı astırdı. Ne alakası var? Toplum yanlış yönlendiriliyor.

İster etsinler, ister gelsinler, ister gelmesinler, biz bizim ailemizi biliyoruz. Biz bizim babamızın ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Ne problem vardı düzeninde? Ben 67 yaşında bir insanım.

70 MİLYONUN 60 MİLYONU BABAMI TAKDİR EDİYOR!

Babamı layık olduğu şekilde gömülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben babamın katiyen rahatsız olmadığını söylüyorum. Hâlâ bana ne düşünüyorsunuz diye sormanızı da hayretle karşılıyorum. Babam er olarak vefat etseydi çok mu mutlu olacaksınız? İnanın 70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye takdirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiçbir önemi yok.