Kenan Evren'in kızı: 70 milyonun 60 milyonu babamı takdir ediyor

Kenan Evren'in kızı: 70 milyonun 60 milyonu babamı takdir ediyor
Kenan Evren'in kızı: 70 milyonun 60 milyonu babamı takdir ediyor
Kenan Evren'in kızı Şenay Gürvit'ten çok sert sözler geldi. Babasının cenazesine 4 partinin de katılmayacak olması için, "İster gelsinler, ister gelmesinler" dedi. Ailesinin hiç vicdan muhasebesi yapmadığını belirten Gürvit, "70 milyonun 60 milyonu babamı taktir ediyor" dedi.

RADİKAL - 98 yaşında ölen Kenan Evren ile ilgili tartışmalar sürerken CNN Türk ekranların çarpıcı bir canlı yayın bağlantısına sahne oldu. Mirgün Cabas'ın hazırladığı Her Şey'de konuşan Evren'in kızı Şenay Gürvit, babasıyla gurur duyduklarını söylerken eleştirilere karşı çok sert tepki gösterdi.

"70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye takdirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiçbir önemi yok" diyerek eleştirileri ret eden Gürvit, babasının yaptıkları konusunda aile olarak hiçbir vicdani muhasebe içinde olmadıklarını, içlerinin çok rahat olduğunu söyledi. Programın moderatörü Cabas'a da soruları nedeniyle tepki gösteren Şenay Gürvit, "Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil" dedi.

Dikili'de Kenan Evren'in ardından davul-zurnayla helva dağıttılar

Evren'in kızı şöyle konuştu:

BABAM BABACAN BİR İNSANDI

“Babacan bir insandı. İyi yürekli insandı, herkesin iyiliğini isterdi. Bunların böyle olacağını biliyorduk. Bunları hak etmedi. O günden bugüne aynı anayasayla yönetiliyoruz. İşlerine gelince anayasa değiştirilsin diyorlar. Halka yanlış bilgiler vermemek lazım. Babam çok dürüst bir adamdı. Ailecek alnımız ak, bunların hiçbirini hak etmedi. Allah ona yattığı yerde rahatlık versin.
Dört parti de Kenan Evren'in cenazesine gitmiyor

YİNE OLSA YİNE YAPARIM DERDİ

Yine bunlar olsa, yine yaparım derdi. Bunu hiçbir zaman saklamadı. Net bir adamdı. Böyle adamlara Türkiye ’de çok ihtiyaç var. Hele bugünlerde… Tekrar sağlıklı bir ortamda beraber olursak, daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

ASILMALARINI SAVUNMADI

Savunmadı. Her şey saptırılıyor. Medya, toplumu yanlış bilgilendiriyor. Bazı bölüm profesörleri görüyorum ki inanamıyorum. Allah öğrencileri böyle profesörlerden korusun. 12 Eylül ’ü kendi kafalarına göre anlatıyorlar. Umrumuzda bile değil. Hiç bizi ilgilendirmiyor. Bizim hükümetle bir işimiz de yok. Evlatlar olarak vazifemizi yaparız. Bu rütbeler de özel olarak değil hak ettiği için verildi.

İNSANLAR BABAM İÇİN ŞÜKRANLARINI SUNUYOR

Bana günlerdir ne telefonlar geliyor anlatamam. İnsanlar şükranlarını sunuyor babam için. Hayır vicdanen hiçbir şey yok. Bizim ailemizde böyle bir vicdan muhasebesi yapılmamıştır. Bugünkü Türkiye ortamı çok mu güzel? Askerler içeri alındı boşu boşuna. Kimin sesi çıktı söyler misiniz? 'Biz yanlış yönlendirildik' diyorlar, böyle mi devlet yönetilir? Olayları o günün şatları içinde değerlendirmelisiniz. Bugünün şartlarıyla değerlendiremezsiniz.
Cuntaya direniş fotoğrafındaki tutuklu: Evren'in ölümüne üzüldüm...

KİM NE DERSE DESİN ZERRE KADAR UMURUMUZDA DEĞİL

Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil. Herkes diyor ki Evren Paşa sayesinde çocuklarımız okudu. Beni yoldan çevirip 'Evren Paşa sağ olsun' diyorlar. Asılan çocukları babam mı astırdı. Ne alakası var? Toplum yanlış yönlendiriliyor.

İster etsinler, ister gelsinler, ister gelmesinler, biz bizim ailemizi biliyoruz. Biz bizim babamızın ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Ne problem vardı düzeninde? Ben 67 yaşında bir insanım.

70 MİLYONUN 60 MİLYONU BABAMI TAKDİR EDİYOR!

Babamı layık olduğu şekilde gömülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben babamın katiyen rahatsız olmadığını söylüyorum. Hâlâ bana ne düşünüyorsunuz diye sormanızı da hayretle karşılıyorum. Babam er olarak vefat etseydi çok mu mutlu olacaksınız? İnanın 70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye takdirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiçbir önemi yok. 


  http://www.radikal.com.tr/135472213547229

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "Bu darbe sevgisi nereden geliyor" - user1084595

  Sizin yaşınızı bilemem ama benim yaşıma 60 a geliyor ve o dönemi çok iyi yaşayan ve mağduriyetini de bir değil iki acı ile yaşayan biriyim. Şüphesiz ki ölen, yaralanan, sakat kalan ve fişlenen herkes bu vatanın evlatlarıydı, keşke hiç biri olmasaydı ama aklıma Nasrettin Hocanın fıkrası geliyor; "hırsızın hiç mi suçu yok", ülkeyi darbe eşiğine getirenlerin hiç mi suçu yok! Neden onlar hiç anılmıyor? Neden? O kahredici anarşi olayları, gençlerin bir birini kırması, yüzlerce ölüm neden yaşandı? Ülkeyi o duruma sürükleyenleri de söyleyin anın lütfen. Erdal Eren genç bir fidan, bu ülkenin evladı iyi de Erdal Eren'in öldürdüğü inzibat hangi ülkenin evladıydı?! 16 yaşındaki bir gencin elinde kalem olmalıydı, silah değil. Ha o silahı o küçük, toy, kanı deli olan delikanlıya veren de o zamanki beceriksiz ve hain parti liderleridir, bu ülkeyi yönetenlerdir (aslında yönetemeyenlerdir). Erdal Eren'in öldürdüğü inzibatın suçu neydi? Vatana hizmet yapıyordu, Erdal Eren de anarşi yapıyordu. Hepsine de yazık! O kötü faturaları sizler Kenan Evren Paşaya kesseniz de Allah ona ve hepsine rahmet etsin, o günahları olsa da daha çok sevapları ile anılacak.

  eskitürkiye öldü! Yaşasın yenitürkiye! - UNDECLARED50

  eşeği saldım çayıraa otlaya karnın doyuraa gördüğü düşü hayıraa yoranın da a/a’ını.

  Bu darbe sevgisi nereden geliyor - user535826

  bazı yorumlara bakıyorsunuz,aman darbe yapıldı da ne iyi oldu , Allah bizi anarşiden kurtaran darbecilerden razı olsun bilmem ne bilmem ne. tamam böyle düşünen insanlar da olabilir ama bu tablo radikalin yüzünü yansıtmıyor.darbede anası babası işkence gören,öldürülen,vatandaşlıktan çıkarılan, sürgüne giden insanları ne güzel de es geçiyorlar.Faşist darbenin , o kanlı rezil darbenin müsebbipleri burada rahatça yaşayıp öldüler ama eminimki öte tarafta ilahi adalet onları hesaba çekicektir, buradan rahat gittiler ama onları şimdi gittikleri yerde erdal erenler ve nice yiğit,masum insanlar bekliyor olacak

  Lütfen biraz daha vicdan! - user1084595

  Erdal Eren de diğerleri de hepsi bu ülkenin evlatlarıydı, bu ülkede sadece Erdal Eren ve onunla beraber feda olanlar yoktu bir de onlardan önce 12 Eylüle kadar feda olanlar da vardı, onlar neden hiç hesaba katılmıyor acaba??? Üniversitelerde ölen sayısız genç, sokaklarda ölen sayısız genç, sayısız polis de bu ülkenin evlatları değil miydi? 12 Eylül ihtilalinin tek kaybedileni Erdal Eren değildi. Allah hepsine rahmet etsin. İhtilali fırsat bilip yurt dışına kaçıp ülkesini sayfalar dolusu dosyalar ile karalayanlar da cabasıydı, zannettiler ki yabancılar onları kuş tüylerinde bakacak kuş sütü ile besleyecek, üç kuruş sosyal yardım ile yıllarca süründüler, bin pişman oldular ama iş işten geçti. Ondan sonrada ihtilal yüzünden evimizden barkımızdan olduk diye ağladılar. Önce kendine sahip çıkacaksın, sonra da vatanına vatandaşına. İhanetle, yalanla, haksızlıkla bir yere varılmaz. Bu ülke hepimizin,hepimiz bir birimize tahammül etmeyi saygı göstermeyi hatta birbirimizi sevmeyi ne zaman öğreneceğiz?

  Bu vicdan meselesi... - dulas

  açın interneti arama çubuğuna erdal eren yazın sonra görselleri işaretleyin. ilk çıkan sayfadaki gözleri çakmak gencin fotografına bir dakka boyunca bakın bir sonra o vicdanınız neye elveriyosa onu yazın. bu yazı benden önce yorum yapanlar için de geçerlidir.

  12 Eylül öncesini unutmayız - user1084595

  momentum ve rafet aksarı yorumlarına aynen katılıyorum.

  korkak ve unutkanlar - user1084595

  Neden sadece 12 Eylül ihtilalini yapanlar yargılanıyor da o ihtilalin olmasına sebep olanlar hiç yargılanmıyor! 12 Eylüle gelene kadar ülkemiz kan gölüydü,sağcısı-solcusu hepsi bu ülkenin evlatlarıydı ama kardeş kardeşe düşman edilmişti, yokluklar, kuyruklar, bölünmeler, mahallede aralarında sınırlar hangi birini yazayım. Gençler bilmezler ama o dönemde yetişkin olanlar çok iyi bilirler. Kenan Evren'in en büyük hatası o zamanki üç büyük parti liderini ömür boyu hapse mahkum edecekti. Onların kendi aralarındaki çekişmeleri, beceriksiz yönetimleri bu ülkenin çocuklarını gençlerini böldü ve birbirine kırdırdı ve neticesinde ülkenin geldiği vahim durumu ancak asker durdurabildi. O zamanlar herkes çocuklarına Kenan Evren adını koymadı mı?! Bugün sadece siyasiler konuşuyor, halk da yalakalık olsun diye ses çıkaramıyor. Halk iradesi her şeyden üstündür. Bugün sorsunlar yine 12 Eylül ihtilaline EVET deriz. Cenazesine de Şenay hanımın da ediği gibi isteyen gitsin istemeyen gitmesin. 70 milyonun 60 milyonu Kenan Evreni seviyor, 10 milyonu da varsın sevmesin. Allah gani gani rahmet etsin. Ayrıca askerleri karalamak için her türlü şey fırsata dönüştürülüyor. İnsanlar da ne kadar korkak ve ne kadar unutkan (!) vah vah. Yazıklar olsun!.