Kenan Evren'in kızından protestocuya tepki

Kenan Evren'in kızından protestocuya tepki
Kenan Evren'in kızından protestocuya tepki
Kenan Evren'in cenazesinde çok uzun bir aradan sonra ilk kez üç kızı bir arada kamuoyunun karşısına çıktı. Evren'in kızlarından Şenay Evren Gürvit protestoda bulunan kadınlara tepki gösterdi.

RADİKAL - Vefat eden Kenan Evren için Genelkurmay Karargahı'nda cenaze töreni düzenlendi. Evren'in naaşı daha sonra Akseki Camii'ne getirildi. Törende Evrenin kızları Miray, Şenay ve Gülay Evren de yer aldı. 

12 Eylül darbecilerinin cenazeleri: Katılım giderek azaldı!


3 KIZI DA ORADAYDI

Kenan Evren'in cenazesi sırasında imam helallik isterken 'haram olsun' diye bağıran iki kadına Evren'in kızlarından tepki geldi. Caminin avlusunda saygı geçişi yapılacağı sırada Evren'in kızları aile yakınlarına ayrılan bölüme geçti. Kızlarından Şenay Evren Gürvit protestoda bulunan kadınlar için "Şov yapıyorlar" diye tepki gösterdi.

Kenan Evren'in cenazesine sadece askerler katıldı

ANNELERİ 1982 YILINDA ÖLMÜŞTÜ


2006 yılında Yazar Ayça Atikoğlu tarafından kaleme alınan “Cumhurbaşkanı Eşleri” isimli kitapta Kenan Evren’in 1982 yılında vefat eden eşi Sekine Evren hakkında ilginç bir detaya yer veriliyor. Kenan Evren'in 1944 yılında evlendiği eşi Sekine Evren, Manisa doğumlu. Kenan Evren ile ailesinin izni olmadan kaçarak evlenmiş. Şenay, Gülay ve Miray adlı üç kız çocuğu dünyaya getiren Sekine Evren, Mayıs 1980 tarihinde bir yurt dışı seyahatinde ağır bir kalp krizi geçirir. Daha sonra felç olur ve ömrünün kalan 2 yılını rahatsızlıklarıyla mücadele ile sürdürür. 1982 yılında vefat eder.
Askeri doktorlardan 'Kenan Evren boğularak öldü' iddiasına yanıt