Kenan Evren'in resimlerini alan yok

Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in, vefat eden eski parlamenter Mustafa Deliveli'ye hediye ettiği ancak icra üzerine satışa çıkan üç tablosuna alıcı çıkmadı.

MUĞLA - Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in, vefat eden eski parlamenter Mustafa Deliveli'ye hediye ettiği ancak icra üzerine satışa çıkan üç tablosuna alıcı çıkmadı.
Evren, Armutalan beldesindeki evinde resim yaparken çok sık görüştüğü eski parlamenter Mustafa Deliveli'ye, ikisi göl, orman ve ağaç konulu, diğeri de 'Sazlıklı Göl' adlı 1992, 1993 ve 2002 tarihli üç tablo hediye etti. Deliveli de tabloları, kendisine ait Lidya Otel'deki odasına astı. Deliveli'nin vefatı ardından ortaklar arasında anlaşmazlık çıktı. Ekonomik sıkıntı arttı, alacaklılar sıraya girdi. Pepsi Cola İzmir Bölge Müdürlüğü, 60 bin YTL'lik alacağı karşılığında bazı eşyalarla birlikte Evren'in üç tablosunu haczetti. Tablolar, yedieminde bekleme süresi tamamlanınca, dün satışa çıkarıldı. İlk olarak 2002 tarihli göl, orman ve ağaç konulu 4 bin YTL değer biçilen yağlıboya tablo ile 1993 tarihli 'Sazlıklı Göl' adlı 5 bin YTL değer biçilen tablo 5 bin 600 YTL'den satışa çıkarıldı, ancak alıcı çıkmadı.
İkinci olarak 1992 tarihli dağ, göl ve orman konulu 5 bin YTL değer biçilen yağlıboya tablo 3 bin YTL'den satışa çıkarıldı. Ancak onu da alan olmadı.
İcra Müdürü Belkıs Peker iki satışı da 27 Haziran'a erteledi. Tablolara icra yoluyla el konulmasına "Ne yapalım ben onları hediye etmiştim. İsteyen istediğine satar. Buna karışamam" diyen Kenan Evren dünkü satışla ilgili yorum yapmadı.