Kenan Sofuoğlu'ndan 'organ bağışı' açıklaması: Sonuçta Müslüman ülkedeyiz

Kenan Sofuoğlu'ndan 'organ bağışı' açıklaması: Sonuçta Müslüman ülkedeyiz
Kenan Sofuoğlu'ndan 'organ bağışı' açıklaması: Sonuçta Müslüman ülkedeyiz
İstanbul Sağlık Müdürlüğü, organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak için dünyaca ünlü motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun da katıldığı sembolik Sultanahmet Meydanı'nda yarış düzenledi.

İSTANBUL - Yaklaşık 50 motosikletlinin katıldığı etkinliğe Sofuoğlu'nun yanı sıra İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin ile motosiklet federasyonu başkanı Bekir Yunus Uçar, motosiklet tutkunları ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan başkan Uçar, “ Türkiye 'de üzerinde durulması gereken bir konu. Farkındalık yaratarak ortaya koymak ve duyarlılığı artırmak için bu organizasyonu düzenledik. Yüzlerce motosikletle yollarda olacağız. İnsanlara organlarını bağışlamaları gerektiğini ve bir gün bunlara ihtiyaçlarının olacaklarını da bir ayeti kerimeyle hatırlatacağı" diye konuştu.

“ÇOK ŞÜKÜR Kİ BEN DE BURADAYIM"
Ünlü motosikletçi Kenan Sofuoğlu ise konuyla ilgili federasyonun uzun süredir çalışma yaptığını hatırlatarak, “Çok şükür ki ben de buradayım. Çünkü bu hafta ABD'ye gitme ihtimalim vardı. O programı iptal ettim. Bana da danıştılar. 'Bizimle olur musun' dediler. Esasında ben de dün büyük bir hastalık geçirdim. Doktorlarımız yardımcı olup beni ayağa kaldırdılar Sakarya'da. Ben de bugün burada oldum. Mutluyum, federasyonumuza teşekkür ederim. Destek olan arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim" diye konuştu.

“BÖYLE BİR ŞEYDEN KESİNLİKLE KAÇINMAM"

"Organlarını bağışladınız mı?" sorusuna Sofuoğlu, “Kesinlikle böyle bir şey bana gelse ben kabul ederim. Çünkü her açıdan burada mümkün. Sonuçta Müslüman bir ülkedeyiz. Dini açıdan da sorun gözükmediği zaman ben de bağışlarım. Böyle bir şeyden kesinlikle kaçınmam. Bununla alakalı federasyonumuzla oturup konuşacağız. Bir çok kişi onaylarsa ben de bağışlarım" şeklinde yanıt verdi.

“BEN DE GÖNÜLLÜ OLARAK BU İŞİ YAPMAYA HAZIRIM"
Kenan Sofuoğlu, bağışların yetersiz olduğunu ifade ederek, “Rakamlara bakıldığı zaman hiç iyi değil. Senede 250 bağış oluyor. Nüfusa bakarsak oran çok kötü. Bu projeye girmemizdeki en büyük sebep bu. Bu rakamları yükseltmek. Ben de gönüllü olarak bu işi yapmaya hazırım. Ben de seve seve yapmaya hazırım" dedi. Sofuoğlu, motosikletiyle etkinliğe gelenlere kısa bir şov yaptı. Ardından vali yardımcısı Kazım Tekin sembolik startı verdi. (Sinan BİLGİLİ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115231011523104

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Devlet Eli - ibretnüma

  Bir kişi Rastafaryan değilse organlarını gönül rahatlıyle bağışlayabilir; zaten bağışlamak din-i mübin'e göre bence farzdır, sevap olduğu gerçeği zaten ortada. Ölen şahısların işe yarayacak organları kesinlikle devlet tarafından alınmalı ve hastalara verilmelidir. Cesedimiz böceklerin ağzına gidecek. Radikalciğim son derece donanımlı ve ehl-i kitap motorcumuzun kaç cümlelik konuşmasında konudan en alakasız olan ve bu sevap noktasına dikkat çekmeye çalışan bölümünü almış ama Sofuoğlu çok güzel konuşmuş. Budist ülkede yaşıyoruz efendim tamam tamam...

  Fotoğraf ve başlık kötü amaçlı - ahmetguler

  Haberin detayını okuyunca Kenan Sofuoğlunun organ bağışına karşı bir açıklama yapmadığını görüyoruz. Ama nedense başlık ve fotoğraf seçimi sanki aksi yönde bir açıklama yaptığı düşüncesi yaratıyor insanda. Kenan Sofuoğlu'nun başka bir fotoğrafı yok mu arşivlerde? Radikal gazetesinde bu durumu sıkça görmeye başladım. Başlık ve fotoğraf ile ters köşeye yatırılıyor haberin detayında ise işin aslını anlıyoruz. Bazen de başlıkla hiç alakası olmayan bir haber çıkabiliyor detaydan.

  Tüm Motorsikletlilere Zorunlu Bağış Yaptırmalı. - Clear

  Bence motorsiklet ehliyeti verirken "organ bağışı" imzası peşin peşin alınmalı.Zira çoğu genç,sağlıklı kişiler olup,organları rantabıl sonuç verir.Üstelik kelle koltukta gidenlerdenler,biz yine de "Allah geçinden versin diyelim ama" yani sık sık işe yarayabilirler.Düşünün organ bağışı yapmış ve 80'ninde ölmüş bir kişinin organlarını...Ya,zaten organın ömrü tükenmek üzere,naklinden ne kadar fayda gelecek? Biliyorum çok insafsız görünen ve çok acı bir yorum oldu ama gerçekler de acı,ne yapalım?

  dr who - sleepr

  adam bin tane kelime söylemiş arasından müslümanı alıp başlık yapmışsınız. bu kadar mı korkuyorsunuz bu kelimeden