Kenan Sofuoğlu'ndan 'organ bağışı' açıklaması: Sonuçta Müslüman ülkedeyiz

Kenan Sofuoğlu'ndan 'organ bağışı' açıklaması: Sonuçta Müslüman ülkedeyiz
Kenan Sofuoğlu'ndan 'organ bağışı' açıklaması: Sonuçta Müslüman ülkedeyiz
İstanbul Sağlık Müdürlüğü, organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak için dünyaca ünlü motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun da katıldığı sembolik Sultanahmet Meydanı'nda yarış düzenledi.

İSTANBUL - Yaklaşık 50 motosikletlinin katıldığı etkinliğe Sofuoğlu'nun yanı sıra İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin ile motosiklet federasyonu başkanı Bekir Yunus Uçar, motosiklet tutkunları ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan başkan Uçar, “ Türkiye 'de üzerinde durulması gereken bir konu. Farkındalık yaratarak ortaya koymak ve duyarlılığı artırmak için bu organizasyonu düzenledik. Yüzlerce motosikletle yollarda olacağız. İnsanlara organlarını bağışlamaları gerektiğini ve bir gün bunlara ihtiyaçlarının olacaklarını da bir ayeti kerimeyle hatırlatacağı" diye konuştu.

“ÇOK ŞÜKÜR Kİ BEN DE BURADAYIM"
Ünlü motosikletçi Kenan Sofuoğlu ise konuyla ilgili federasyonun uzun süredir çalışma yaptığını hatırlatarak, “Çok şükür ki ben de buradayım. Çünkü bu hafta ABD'ye gitme ihtimalim vardı. O programı iptal ettim. Bana da danıştılar. 'Bizimle olur musun' dediler. Esasında ben de dün büyük bir hastalık geçirdim. Doktorlarımız yardımcı olup beni ayağa kaldırdılar Sakarya'da. Ben de bugün burada oldum. Mutluyum, federasyonumuza teşekkür ederim. Destek olan arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim" diye konuştu.

“BÖYLE BİR ŞEYDEN KESİNLİKLE KAÇINMAM"

"Organlarını bağışladınız mı?" sorusuna Sofuoğlu, “Kesinlikle böyle bir şey bana gelse ben kabul ederim. Çünkü her açıdan burada mümkün. Sonuçta Müslüman bir ülkedeyiz. Dini açıdan da sorun gözükmediği zaman ben de bağışlarım. Böyle bir şeyden kesinlikle kaçınmam. Bununla alakalı federasyonumuzla oturup konuşacağız. Bir çok kişi onaylarsa ben de bağışlarım" şeklinde yanıt verdi.

“BEN DE GÖNÜLLÜ OLARAK BU İŞİ YAPMAYA HAZIRIM"
Kenan Sofuoğlu, bağışların yetersiz olduğunu ifade ederek, “Rakamlara bakıldığı zaman hiç iyi değil. Senede 250 bağış oluyor. Nüfusa bakarsak oran çok kötü. Bu projeye girmemizdeki en büyük sebep bu. Bu rakamları yükseltmek. Ben de gönüllü olarak bu işi yapmaya hazırım. Ben de seve seve yapmaya hazırım" dedi. Sofuoğlu, motosikletiyle etkinliğe gelenlere kısa bir şov yaptı. Ardından vali yardımcısı Kazım Tekin sembolik startı verdi. (Sinan BİLGİLİ/DHA)