'Kendilerine güveniyorlarsa seçime girsinler'

'Kendilerine güveniyorlarsa seçime girsinler'
'Kendilerine güveniyorlarsa seçime girsinler'
Mevlana ve hoşgörünün diyarı Konya'da sert mesajlar veren Erdoğan "Birilerinin topu, tüfeği, hilesi varsa bizim de Allah'ımız var" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Şeb-i Arus törenlerine katılmak için gittiği Konya’da, Büyükşehir Kongre ve Spor Salonu’nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldı. Üç bakanın oğlunun da adının karıştığı operasyonla ilgili mesajlar veren Erdoğan hesaplaşma için 30 Mart yerel seçimlerini adres gösterdi.
Başbakan Erdoğan törende yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:
TÜRKİYE MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL: Konya’da bir kez daha söz veriyorum. Sizin itimadınıza, güveninize asla halel getirmeyeceğiz sizin açtığınız yoldan, sizin çizdiğiniz istikametten asla ayrılmayacağız. Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz. Siz arkamızda olduğunuz müddetçe Allah’ın izniyle geri adım atmayacağız. Haktan ve hak mücadelesinden asla ayrılmayacağız. Kardeşlerim, istedikleri kadar çirkin yollara tevessül etsinler. İstedikleri kadar kirli ittifakların içine girsinler, Konya’dan bir kez daha tekrar ediyorum, Türkiye’de artık söz milletindir, mühür milletin elindedir. Arkasına karanlık odakları alanlar, çeteleri alanlar bu ülkeye, bu millete istikamet çizemezler. Arkasına sermayenin, medyanın gücünü alanlar bu ülkenin istikametini değiştiremezler. Arkasına Türkiye içinde ve dışında birtakım karanlık çevreleri alanlar Türkiye’nin istikametiyle oynayamazlar, Türkiye’nin ayarlarını değiştiremezler. Türkiye, üzerinde operasyon yapılacak, üzerinde ameliyat yapılacak bir ülke değildir. Millet buna izin vermez. Bu milletin hükümeti olarak AK Parti iktidarı buna izin vermez. Kimin ne hesabı varsa, kendilerine güveniyorlarsa 30 Mart’ta seçim var, o seçime girsinler hesabı orada milletle görüşsünler. Hesabını sandık dışında görmek isteyenlere ne millet ne de biz müsaade etmeyiz, göz yummayız. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir. Türkiye, milletin çizeceği, milletin kararlarının yok sayılacağı 3. sınıf bir kabile devleti değildir. İçeriden ya da dışarıdan hiç kimse benim ülkemi karıştıramaz, benim ülkemde çirkin tuzaklar kuramaz. Terör, bu millete diz çöktüremedi, diz çöktüremez ve diz çöktüremeyecek.”
ALLAH BES, BAKİ HEVES: Birilerinin topu, tüfeği varsa, birilerinin her türlü hilesi, hurdası varsa, neyi olursa olsun bizim Allahımız var, bize o yeter. Bize millet yeter, millet, siz yetersiniz. Güzel bir kelamı kibar; ‘Allah bes, baki heves’. Yani Allah yeter, geri kalan hevadır, hevesdir” dedi.
21. YÜZYIL TÜRKİYE’NİN OLACAK: Bu bir müjdedir; 21. yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı olacak. Bunu engellemeye çalışacaklar, bunu durdurmaya çalışacaklar ama bu aziz millet, ülkesine bayrağına, vatanına, devletine sahip çıkarak bu kutlu yürüyüşü inşallah tamamına erdirecektir.

‘Vekillikten de istifa etsin’

Başbakan Erdoğan, Konya’da açılış sonrası gazetecilerin sorusu üzerine İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’ün AK Parti’den istifası ile ilgili olarak “Beklemiyordum. Kendisine yakıştıramadım. Bu süreç içerisinde parti genel başkanının takındığı genel tavır ortadadır. Ama böyle bir tavrı takınmış bir genel başkana, partiye karşı bu tür açıklamalar yapmış olmasını yadırgadım ve doğru bulmuyorum. İstifasına üzülmedim. Gönül şunu arzu ederdi: Bir insan eğer bir partinin bayrağı altında seçime giriyorsa ondan sonra o partiyle hareket eder, ayrılıyorsa da sadece partiden ayrılmaz, eğer dürüstse o zaman parlamentodan, milletvekilliğinden ayrılır, çünkü bağımsız olarak parlamentoya gelmiş değilsin.” 

Vekil nasıl istifa eder?
 

Başbakan Erdoğan’ın Şükür’e yönelik sözleri bir milletvekili nasıl istifa eder sorusunu gündeme getirdi. TBMM İçtüzüğüne göre milletvekilli istifa talebini TBMM Başkanlığı’na sunar. Başkanlık divanı imzayı doğrulayıp talebi TBMM Genel Kurulu’na gönderir. TBMM’de yapılan oylama ile karar alınır.

‘Adli süreç devam ediyor’
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , İstanbul ve Ankara’da aralarında bakanların oğulları ve işadamlarının da olduğu operasyonla ilgili gazetecilerin sorusu üzerine “Bunların hepsi adli süreç neticelenmenden bir şey söylemem doğru olmaz” yorumunda bulundu.


  http://www.radikal.com.tr/116673811667388

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  milleti arkamıza aldık mı... - _poseidon_

  Kısaca milleti kafalayıp, arkamıza aldık mı, gerisini bizim çocuklar halleder diyor.

  Sadece basliga bakiyorum.... - akropol

  Sadece basliga bakaraktan bu laflari soyleyen kisinin ne kadar piskin ve kustah oldugunu anlamak zor olmasa gerek. Cemaat su Besiktas'taki RTE burosunun islevlerinide bir aciklasa ya!!!!!!

  Zavalli - user1107643

  1,5 ton altini Dubai'ye kaciran ben miyim? Kimmis hile yapan? Halen daha utanmadan secimden bahsedebiliyorsun! Zavalli!

  'Kendilerine güveniyorlarsa seçime girsinler' - yagareser

  Tutuklu gazeteci sayısında dünya lideri olmuşuz.Gazeteciler'Kendilerine güveniyorlarsa seçime girsinler' Eregenekon adı altında sahte cd lerle hüküm verilmiş , insanlar neyle suçlandıklarını bilmeden yıllarca içerde tutuluyorlarmış. İçerdekiler 'Kendilerine güveniyorlarsa seçime girsinler'. Gezi olaylarının intikamı için dosyalar düzenleniyor, 13 yaşındaki çocuk için dava açılıyormuş. Gezi ciler 'Kendilerine güveniyorlarsa seçime girsinler'. Bakan çocukları içeri alınmış, 4 bakan hakkında yolsuzluk suçlaması varmış. Bu operasyonu yapanlar 'Kendilerine güveniyorlarsa seçime girsinler'

  %50'den bahsediyoruz sayın Başbakan.. - mfrtky

  'Kendine güvenen seçime girsin' bu aşamada kullanılabilecek daha kötü nasıl bir söylem olabilirdi acaba? %50 diyemem ama en azından %50'nin %50'si yani AK partinin cahil seçmeni şuana kadar Ya Allah Bismillah'larla, Allah, Peygamber, Namaz, Cami, Müslüman, İslam ülkelerine şirinlik gibi çeşitli faaliyetlerle kullanılmadı mı? CHP ile BDP ile MHP ile kürsüye çıkıp yolsuzluk diye bas bas bağırdıklarında hepimiz dalga geçip 'bunlar da hiç muhalefet yapamıyor canıım!' demedik mi? Deniz feneri vardı mesela ona rağmen %50 almadı mı bu hükumet. çünkü dini kullanarak insanların beynine öyle bir işlenmiş ki kimse inanamıyor bunların böyle bir şey yapabileceğine.. ve bugün cemaatle-parti savaşından dolayı birbirlerinin foyalarını ortaya çıkarmaya başladılar.. zaten cahil diye nitelendirdiğim o kesimin dışında kalanlar da ya cemaattenmiş yada böyle ballı ekmek yiyenlermiş. cemaat oluşumuna ve AK partiye birbirlerinden başka hiç kimsenin zarar veremeyeceği gerçeğine karşılık şuanda bu duruma gelinmiş olmasından şahsım adına inanılmaz haz duymaktayım. İnşallah güneşli günler bu toprakların üzerine doğacaktır. Tabi şuan bir elin parmak sayısını geçmeyen aydın ve aydınlık insanların artmasına çok ihtiyaç var..

  top tüfek kimde efendi - polonane

  Yüce Başbakan mesajı, bu son uyarıyı almış olmalı. Üç bakan evladından sonra sıra sayın Gül'ün ve kendisinin evlatlatlarına da gelebilir. Bu operasyonlar istense kolaylıkla iki istisnayla bütün hükümeti içerebilir. İstense göndermek için seçime bile gerek kalmaz. Usta başbakan anlamalı artık, gemiler sonsuzadek yüzemez.

  Savcılar mı parti kurup seçime girsin?! - brandywine06

  Anlamadım ben onu. Savcıların görevi suçları soruşturmak ve mahkemeye çıkarmaktır. Partiyle seçimle ne alakaları var? Başbakan yapmak istediği bir şeye itiraz eden herkese bunu söylüyor. Tabip odası, mimar mühendis odası için de söylüyor. Ama sivil toplum, demokrasi vb. de ağzından düşmüyor. Nasıl savcılar görevini yapıyorsa bu kurumlar da kendi görev alanlarında çalışma yapıyor, hükümetin yanlışlarını da söylüyor. TMMOB'un söylediklerinin yüzde birini dikkate alsalardı, bugün Fatih belediyesindeki gibi korkunç bir durum ortaya çıkmaz, Marmaray'a zararlı olacağını Japon mühendisler raporladığı halde raporu sümenaltı edip inşaat yapmaya kalkışmazlardı. Ders çıkarılması dileğiyle diyorum.