Kent eşkıyaları iki kardeşi öldürdü

Magandalar Boğaz'a attı...

Sarıyer'de yol kavgası iki ölümle bitti. Magandalar, dövdükleri İbrahim Doğan'ı denize attı. Ağabeyini kurtarmak için denize atlayan Soncay Doğan da akıntıya kapıldı. Polis olayın ardından iki kişiyi yakaladı.

İSTANBUL - Sarıyer Kireçburnu'nda yol verme meselesinden çıkan kavgada dövülerek denize atılan İbrahim Doğan'la, ağabeyini kurtarmak için peşinden suya atlayan Soncay Doğan yaşamını yitirdi.
Kireçburnu Haydar Aliyev Caddesinde önceki gece otomobilleriyle seyir halinde olan iki grup arasında yol verme yüzünden tartışma çıktı. Arabalarından inen iki grup arasındaki tartışma kavgaya dönüştü. Kavga
eden taraflardan birinin bulunduğu otomobildeki iki kişi, eşi ve kardeşiyle aynı arabada bulunan İbrahim Doğan'ı önce dövdü ardından da denize attı. Ağabeyinin suda çırpındığını gören Soncay Doğan da onu kurtarmak için denize atladı. Bu sırada, Doğan'ın eşi Nurgül Doğan, olay yeri yakınında oturan arkadaşları Ferit Can'dan yardım istedi. Hemen olay yerine gelerek denize atlayan Can, Soncay Doğan'a ulaştı. Onu bir süre sahile doğru çeken Can, akıntının da etkisiyle Doğan'ı kurtaramadı.
Olaydan sonra polis, itfaiye ve sahil güvenlik ekipleri, Kireçburnu sahilinde Doğan kardeşleri aramaya başladı. Balıkadamlar önce İbrahim Doğan'ın cesedine ulaştı. Saatler süren aramalardan sonra kardeş Soncay Doğan'ın cansız bedeni de denizden çıkarıldı.
Olay yerine gelen anne Havva Doğan acı içinde ağlarken, iki buçuk aylık bebekleri olan ve eşi gözlerinin önünde boğularak yaşamını yitiren Nurgül Doğan da polise ifade verdi.
Kardeşleri kurtarmak için denize atlayan Can "Su çok soğuktu. Soncay bana tutunamadı. Sanırım ölmüştü" dedi.
Polis kavgaya karıştığı sanılan perdeci A.A. ile nakliyeci B.K.'yı Kâğıthane'de yakaladı.