Kent merkezinde 1.5 metre kar birikti

Kent merkezinde 1.5 metre kar birikti
Kent merkezinde 1.5 metre kar birikti

Karakış, Güneydoğu’da hayatı durdurdu. Kar yağışı, tipi ve düşen çığlar nedeniyle, Tunceli- Erzincan, Elazığ- Bingöl- Erzurum ve Şırnak- Hakkâri karayollarında ulaşım yapılamadı. Tunceli’nin Pertek ilcesinde 4 minibüs içinde mahsur kalan 60 kişi, 12 saatlik çalışma sonrasında kurtarıldı. Yerleşim yerlerinde kar kalınlığı yarım metreyi geçerken, yüksek kesimlerde ise 2 metreye kadar ulaştı.
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde 3 gün aralıklarla yağan kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinde kar kalınlığı 1.5 metreye ulaştı. Tek katlı bazı evler, kar altında kaldı. Vatandaşlar her saat başı damlarda biriken kar yığınlarını temizledi. Doğu bölgelerinde 2 bin 200 köyün yolu ulaşıma kapandı.
Trabzon’da pazar günü oynanan Trabzon Düzyurtspor-Karsspor maçını yöneten Diyarbakır Bölgesi hakemlerinden Abidin Yıldırım, Batman Bölgesi’nden Ekrem Gönülaçar ve Mardin Bölgesi’nden Ahmet Avcı, dönüş yolunda Erzurum’un Çat ilçesinde mahsur kaldı. Hakemler pazar gününden bu yana bir benzinlikte bekliyor.
THY, olumsuz hava şartları nedeniyle iç ve dış hat olmak üzere bugün de toplam 70’i aşkın seferini iptal etti.
Bolu Dağı’nın TEM Otoyolu ile D-100 Karayolu geçişinde etkili olan yoğun kar yağışı, ulaşımı yavaşlattı. Kaynaşlı mevkiinde yolda kalan TIR’lar nedeniyle ulaşım tek şeritten sağlandı.
Kocaeli’nde kış turizm merkezi Kartepe’de kar kalınlığı 120 santimi buldu. Green Park Resort Otel yöneticileri de tüm kayak pistlerini açtı.
Antalya Finike’de çiftçiler, hava sıcaklığının sıfırın altında 3 derecenin altına düşmesi nedeniyle seralarda soba yakarak nöbet tuttu.