Kentin göbeğinde evden kaçırıp tecavüz ettiler

Başkentte beş zorba takip ettikleri kadını evinden kaçırıp ormana götürerek tecavüz etti. Hava karardıktan sonra saldırganlar kaçtı, genç kadın otostopla karakola gitti. Polisin kısa sürede yakaladığı saldırganlar tutuklandı


FEVZİ KIZILKOYUN
Ankara’nın Çankaya İlçesi’nde, M.S.’yi akşam saatlerinde evine giderken takip eden beş kişi, kadının içeri girmesinin ardından evinin zilini çaldı. Kapıyı açan M.S., karşısında tanımadığı beş erkeği gördü. Silah zoruyla eve giren Kıyasettin C., Fatih G., Savaş G., Nihat C. ve İsa M. adlı saldırganlar, M.S.’nin eşini öldüresiye dövdü ve ardından el ve ayaklarını bağladı. Zorbalar M.S.’yi de evden çıkartıp araca bindirerek ormanlık alana götürdü. Ormanda M.S.’ye tecavüz eden ve işkence yapan beş kişi, kadının üzerindeki değerli eşyaları da gasp ederek kaçtı.
Ormanlık alandan çıkarak yol kenarına ulaşan M.S. buradan otostop yaparak polis karakoluna kadar ulaştı. Polis, M.S.’nin verdiği eşkaller doğrultusunda oluşturulan robot resimleri bütün birimlere dağıttı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, robot resimler doğrultusunda çalışma başlattı.

Sabıkalıları takip
Gasp ve tecavüz suçlarından sabıkası olan şüphelileri takibe alan ekipler sonunda beş kişiye ulaştı. Yapılan operasyon sonrası gözaltına alınan beş şüpheli, M.S. ve kocası tarafından da teşhis edildi. Beş saldırgan Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgulamalarının ardından sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.