Kereste fabrikasında yangına TOMA'lı müdahale

Kereste fabrikasında yangına TOMA'lı müdahale
Kereste fabrikasında yangına TOMA'lı müdahale
Mersin'de şehrin göbeğindeki kereste fabrikasında çıkan yangın korku dolu anlar yaşattı. Çok sayıda itfaiye aracının katıldığı söndürme çalışmalarına polis de TOMA araçlarıyla destek verdi.

MERSİN – Kent merkezindeki bir kereste fabrikasında çıkan yangın Mersinlileri korkuttu. Yangın gece saat 03.30 sıralarında merkez Toroslar ilçesi Sağlık Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde bulunan bir kereste fabrikasında meydana geldi. Sabaha karşı henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek tüm işyerini sardı. Alevlerin metrelerce yükseldiği yangına, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Yangın nedeniyle çevredeki evler boşaltıldı, yakındaki oto galeride bulunan araçların bir kısmı zarar gördü. İtfaiye ekipleri ve vatandaşlar, galerideki diğer araçları kurtarmak için seferber oldu.

İtfaiye ekipleri, kereste fabrikasındaki yanıcı maddeler nedeniyle söndürme çalışmalarında oldukça zor anlar yaşadı. Saatler süren söndürme çalışmalarına polis ekipleri de TOMA araçlarıyla destek verdi. İş yerinde büyük çapta hasara yol açan yangın, uzun uğraşlar sonucu saatler sonra kontrol altına alınabildi.

(Mustafa İNSAN / DHA)