Keşan'da iki kişi donarak öldü

Edirne'nin Keşan ilçesinde 2 kişi donarak yaşamını yitirirken, Uzunköprü ve Meriç ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Trakya'yı dört gündür etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk havanın etkisi sürüyor. Bölgede kar ve buzlanma nedeniyle kapanan karayollarının büyük bölümü ulaşıma açıldı. Ulaşıma kapalı bulunan 28 köy yolunun açılması için de çalışmalar sürüyor. Keşan'da 2 kişi donarak ölürken, Uzunköprü ve Meriç ilçelerinde de ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Edirne Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü, 30 kişi ve sekiz ekiple 8 Aralık Cumartesi gecesinden bu yana kapalı köy yollarını açma çalışmalarını sürdürüyor. Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü ekiplerinin köy yollarının açılmasının yanı sıra, karayolları ekiplerine de yardımcı oldukları bildirildi.
Edirne'de, il ve ilçe yollarının tamamı ulaşıma açılırken, elektrik enerjisi verilemeyen köy kalmadığı belirtildi. İki gündür telefon görüşmeleri yapılamayan Meriç ilçesinde de arıza giderildi.
Edirne'de, Havsa'da 6, Lalapaşa'da 8, Keşan'da 6, Enez'de 6 ve Uzunköprü'de 2 köy yolunun halen ulaşıma kapalı olduğu ve bu köylerin yollarının kısa sürede açılacağı bildirildi.
Edirne'nin Keşan ilçesindeki Müsellim Çiftliği Mahallesi'ndeki evinde tek başına yaşayan Mustafa Yazgı (72), komşuları tarafından ölü olarak bulundu. Yazgı'nın cesedinde yapılan otopside donarak yaşamını yitirdiği belirlendi.
Zahireciler Sitesi yakınındaki Küçekev Lokantası'nda bekçilik yapan Hüseyin Gürel (67) de, yoldan geçen araç sürücüleri tarafından donmuş halde bulundu.
Edirne'de, yollarda meydana gelen buzlanma nedeniyle kayarak düşen çok sayıdaki vatandaşın, kırık ve çıkık şüphesiyle hastanelere başvurduğu bildirildi.
Kentte son 4 günde SSK Hastanesi'ne 50, Devlet Hastanesi'ne 10 ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne de 15 kişi, buzlanma nedeniyle düşme sonucu kaldırıldı.
Başvuranların bir bölümü röntgen çektirerek, taburcu edilirken, kırık, çıkık ve çatlak teşhisi konulanlarda ortopedi servislerine sevk edildi.