'Kesik baş' cinayetine ömür boyu talebi

'Kesik baş' cinayetine ömür boyu talebi
'Kesik baş' cinayetine ömür boyu talebi
Kendisine silah zoruyla tecavüz ettiği gerekçesiyle bir kişiyi öldüren ve daha sonra kestiği başını köy meydanına atan kadın hakkında savcı 'ağırlaştırılmış müebbet' hapis cezası talep etti. Gerekçe, 'aralarında ilişki vardı'.

Radikal.com.tr – Isparta’nın Yalvaç ilçesinde, 35 yaşındaki Nurettin Gider’i kendisine silah zoruyla tecavüz ettiği gerekçesiyle av tüfeğiyle vurarak öldüren daha sonra kestiği başını köy meydanına atan 29 yaşındaki Nevin Yıldırım hakkında savcı ‘ağırlaştırılmış müebbet’ hapis cezası talep etti. Savcıya göre ikili arasında bir ‘gönül ilişkisi’ vardı ve telefon kayıt dökümleriyle mesajlar bunu kanıtlıyordu.

Habertürk gazetesinden Tekin Atay’ın haberine göre Cumhuriyet Savcısı Osman Çabuk’un hazırladığı 46 sayfalık iddianamede Nevin Yıldırım’ın Nurettin Gider’le 3 yıldır gönül ilişkisi vardı. İkili arasında bu sürede yapılan telefon görüşmelerinin kaydı 160 saat 37 dakika sürüyordu ve birbirlerine attıkları pek çok mesajda, “seni seviyorum”, “canım” gibi ifadeler yer alıyordu.

Savcı, genç kadının, kendisinden hamile kaldığı Nurettin Gider’le birlikte İstanbul ’a kaçma planı yaptığı ve cinayeti de Gider’in “İstanbul’a kaçma sözünü zamanında yerine getirmediği” için işlediğini de iddia etti. İddianame Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

28 Ağustos 2012 tarihinde gerçekleşen olayda, Yalvaç ilçesine bağlı Koruyaka Köyü'nde oturan evli ve 2 çocuk annesi Nevin Yıldırım (29), kendisine silah zoruyla tecavüz ettiğini ileri sürdüğü 2 çocuk babası Nurettin Gider'i (35) gece tüfekle vurup, kestiği başını bir çuvala koyarak köy meydanına atmıştı. Olaydan sonra jandarma tarafından gözaltına alınan Yıldırım, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Isparta E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilmişti. Nevin Yıldırım, 17 Kasım 2012 tarihince ise 3,5 kilo ağırlığında bir kız çocuğu dünyaya getirmiş, soruşturmayı sürdüren Yalvaç Cumhuriyet Savcılığı tarafından 11 Şubat 2013 tarihinde İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun gönderdiği DNA raporunda bebeğin babasının öldürülen Nurettin Gider olduğu belirlenmişti.