Kesik iki bacağın sırrı çözüldü

Kesik iki bacağın sırrı çözüldü
Kesik iki bacağın sırrı çözüldü
Gaziantep'te çöp konteynerinde bulunan iki kesik insan bacağının sırrı çözüldü. Bacakların, Suriyeli Raşid Mahmut'a ait olduğu tespit edildi.

Gaziantep 'te 31 Temmuz'da, Akdere Mahallesi'nde çöp konteynerinde bir erkeğe ait olduğu tahmin edilen 2 bacak bulunmuştu. Kseki bacakların sırrı çözüldü. 2 insan bacağının, Suriyeli Raşid Mahmut'a ait olduğu tespit edildi. Alınan bilgiye göre, Akdere Mahallesi'nde konteynerde 2 insan bacağı bulunması üzerine polis semtte geniş çaplı araştırma başlattı. Mahalleyi mercek altına alan ekipler, son günlerde evlerini terk eden aileler üzerine yoğunlaştı. Olay yerine yakın sokakta 3 ay oturan ve kısa süre önce evlerinden ayrılan Suriyeli aileyi belirleyen polis, savcılık kararıyla girdiği dairede kurumuş kan izine rastladı. Polis, evde Suriyeli Raşid Mahmut ile eşi Kheloud Adris ve 2 üvey çocuğunun yaşadığını tespit etti. 
Raşid Mahmut'un, ilk eşinden olan Odal Alhamdo'nun Hatay 'da yaşadığını öğrenen ekipler, bu kişiyi Gaziantep'e getirdi. Alhamdo, Gaziantep Adli Tıp Kurumu morgunda bulunan bacakların babasına ait olduğunu, bacakların birindeki eskiden kalma kırık izinden teşhis etti.
Bu arada Alhamdo ve bacaklardan alınan DNA örnekleri İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Polis, anne Adris ile oğulları Sarı (19) ve Mustafa Ali Hawi'nin (17) yakalanması için çalışma başlattı. GAZİANTEP/AA