Kesik köpek kafalı tehdit aydınlandı

İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Mustafa Düvelcioğlu'na gönderilen paket içerisinde çıkan köpek kafasının sırrı çözüldü


İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Mustafa Düvelcioğlu’nun yazıhanesine paket içinde köpek başı gönderen kişinin diş hekimi İ. E. olduğu ileri sürüldü. Diş hekimi İ. E. ile 4 kişi gözaltına alındı.
İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Mustafa Düvelcioğlu’nun, "Önce ekmeğiyle oynadığımı ileri süren birisi, benden hesabını soracağını söyledi. Hemen ardından da yazıhaneme paket içerisinde bir köpek kafası gönderildi" belirtti ve özel bir televizyon kanalında program yapan meslektaşı İ. E.’den şikayetçi oldu. Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı. Eski Türkiye Diş Hekimleri Odalar Birliği Başkanı, Sanayi Bakanlığı Reklam Kurulu Üyesi Eser Cilasun da benzeri tehditler aldığını ileri sürdüğü ve İ. E.’den şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Polis, iki şikayet, aynı soruşturma kapsamında değerlendirdi.
Polisin yaptığı açıklamaya göre, İ. E., televizyon programında, Türkiye’nin en iyi diş hekimliği malzemesine sahip olduğunu ve en iyi tedaviyi de kendisinin yaptığını söyledi. Mustafa Düvelcioğlu ile Eser Cilasun, İstanbul Diş Hekimleri Odası’na, İ. E.’yi haksız rekabet ortamı oluşturduğunu ileri sürerek şikayet etti. İ. E.’ye iki ayrı şikayet için 50’şer bin TL idari para cezası verildi.
Bunun üzerine İ. E.’nin önce Mustafa Düvelcioğlu’nu, ardından da Eser Cilasun’u telefonla aradı ve "Benim ekmeğimle oynadın. Bunun hesabını soracağım" diye tehdit etti.. İ. E., Mustafa Düvelcioğlu’nu aradığında köpek kafası paketini ima ederek "Hediyemi aldın mı?" diye sordu.
Polis, İ. E.’nin ilişki kurduğu Hasan ve Hüseyin E. kardeşler ile İsmet V. takibe aldı. Hasan, Hüseyin E. ile İsmet V.’nin, diş hekimlerine telefon açılan Düzce’deki adreslerde oturdukları belirlendi. İ. E. ile suça azmettirdiği ileri sürülen Hasan, Hüseyin E ile İsmet V, yakalandı. Şüpheliler, Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorgularında suçlamaları kabul etmedi. Dört şüpheli de Kadıköy Adliyesi’ne sevk edildi. Şüpheliler nöbetçi mahkeden serbest kaldı. Hasan E., arandığı başka bir suçtan tutuklandı. (dha)


    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    İstanbul